bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 maja 2021
  • wyświetleń: 4080

Pobierają opłaty za parkowanie, ale nie ma regulaminu

"Nie odrzucono", bo "rozpatrzono negatywnie" i po sprawie? Miejski Zarząd Dróg - wedle niektórych bielszczan - w nie do końca jasny sposób podchodzi do reklamacji dotyczących Strefy Płatnego Parkowania w Bielsku-Białej.

parking, spp, strefa płatnego parkowania, parkowan
Pobierają opłaty za parkowanie, ale nie ma regulaminu · fot. bielsko.info


Na wniosek mieszkanki Bielska-Białej poseł Przemysław Koperski podjął interwencję w sprawie nieuwzględnienia przez Miejski Zarząd Dróg złożonej przez nią reklamacji dotyczącej uiszczenia opłaty parkingowej.

- Mieszkanka pomimo wniesienia opłaty parkingowej dostała karę w wysokości 50 złotych, ponieważ na bilecie parkingowym widniał błędnie wpisany numer rejestracyjny samochodu. Jak poinformował dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej reklamacje przyjęto, jednak rozpatrzono negatywnie - poinformował parlamentarzysta.

W piśmie podpisanym przez Wojciecha Walusia, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej rzeczywiście napisano, iż "reklamacja została przyjęta do realizacji, a następnie rozpatrzona negatywnie. Nie została natomiast odrzucona".

- Co zaskakujące, MZD nie ma regulaminu dotyczącego parkowania i rozpatrywania reklamacji, a składający reklamację mieszkańcy nie wiedzą czym kieruje się MZD rozpatrując wnioski! - dodaje poseł.

Dyrektor zarządu w piśmie rzeczywiście przyznaje, że "nie istnieje regulamin MZD dotyczący kwestii parkowania. Zasady obowiązujące w SPP określa uchwała nr VIII/10112015 z dnia 26 maja 2015 r. Rady Miejskiej w Bielsku-Białej w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania dla pojazdów samochodowych na drogach publicznych na obszarze miasta Bielska-Białej".

Z informacji MZD wynika, że do 10 maja wpłynęło 1075 reklamacji. Pozytywnie rozpatrzono 397, a negatywnie 678. - Żadna ze złożonych reklamacji nie została odrzucona - podkreśla Waluś.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.