bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2021
  • 30 maja 2021
  • wyświetleń: 10190

Na wyremontowanym placu nie będzie budki z Lodami Eskimo

To już ostatnie miesiące działania Lodów Eskimo w charakterystycznej, czerwono-żółtej budce. Władze miasta uznały, że kiosk "nie mieści się w nowej koncepcji aranżacji placu Wojska Polskiego".

lody eskimo
Lody Eskimo · fot. bielsko.tv


W marcu jako pierwsi pisaliśmy o niepewnej przyszłości budki z Lodami Eskimo. Kiosk z kręconymi lodami od pół wieku stoi na placu Wojska Polskiego. Szczegóły w artykule "Niepewna przyszłość kultowej budki z lodami. Co dalej z Eskimo?".

Z informacji przekazanych przez właścicielkę wynikało, że nikt ze strony urzędu oraz projektantów nie zgłosił się do niej w sprawie przyszłości kultowej budki - ani na etapie projektowania nowej aranżacji placu Wojska Polskiego, ani po ogłoszeniu wyników przetargu.

Pomimo wszystko, eskimo
Lody Eskimo to temat jednego z obrazów prezentowanych na wystawie "Pomimo wszystko" w Galerii Środowisk Twórczych · fot. materiały prasowe


Danuta Danielczyk, właścicielka Lodów Eskimo, dopiero kilka dni temu została zaproszona na rozmowę z prezydentem, w trakcie której dowiedziała się o tym, że nie będzie mogła prowadzić już działalności bezpośrednio z kiosku. Warto wspomnieć, że Pani Danuta wiele razy zapewniała o tym, że może dostosować kiosk do nowej aranżacji placu lub postawić całkowicie nową konstrukcję.

- Kiosk, o którym mówimy nie mieści się w nowej koncepcji aranżacji Placu Wojska Polskiego. Doceniając jednak tradycje tego miejsca, nie samego kiosku, ale usług tam prowadzonych, chcemy go zachować w przestrzeni zmodernizowanego placu. Z właścicielką kiosku z lodami spotkał się Prezydent Miasta. W trakcie tego spotkania pani otrzymała propozycję wynajęcia lokalu należącego do Miasta i zlokalizowanego na samym Placu Wojska Polskiego. Oferta objęła dwa lokale do wyboru. W tej chwili czekamy na jej decyzję - poinformował naszą redakcję Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

lody eskimo
Danuta Danielczyk, właścicielka Lodów Eskimo · fot. bielsko.tv


Pierwsza lokalizacja, na ulicy 11 Listopada, została już na wstępie odrzucona przez właścicielkę ze względu na niewielką powierzchnię lokalu. - Nie byłabym w stanie zainstalować tam nawet maszyny do lodów - mówi Pani Danuta Danielczyk. Drugi zaproponowany przez miasto lokal mieści się w zachodniej pierzei placu Wojska Polskiego. Na razie właścicielka Lodów Eskimo nie podjęła w tej sprawie decyzji.

Zachęcamy do obejrzenia materiału z cyklu "Kultowe Bielsko" z Lodami Eskimo w roli głównej.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.