bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 maja 2021
  • wyświetleń: 2449

Dodatkowy pas ruchu odkorkował ulicę Czerwoną

Na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Czerwonej i Niepodległości łatwiej teraz z ul. Czerwonej skręcić w prawo w ul. Niepodległości. Zakończyła się przebudowa tego skrzyżowania polegająca na poszerzeniu jezdni ul. Czerwonej o dodatkowy pas ułatwiający prawoskręt w ul. Niepodległości.

czerwona
Ulica Czerwona w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


W ramach zadania drogowcy rozbudowali także chodnik w ciągu ul. Czerwonej oraz jego odwodnienie. Przebudowane zostały także - kolidująca z nowym układem infrastruktura wodociągowa i teletechniczna oraz oświetlenie uliczne. Na wlocie ul. Czerwonej przebudowano istniejącą sygnalizację świetlną.

Zakończona rozbudowa skrzyżowania ulic Czerwonej i Niepodległości nie tylko poprawiła płynność ruchu samochodowego w tym miejscu, ale jest także częścią przygotowań do poprowadzenia tamtędy objazdu podczas planowanej przez Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej przebudowy ul. Eugeniusza Kwiatkowskiego oraz budowy nowego wiaduktu, po którym przebiega ta ulica.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.