bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 maja 2021
  • wyświetleń: 981

Nie chcesz czekać na pieniądze od kontrahentów? Postaw na faktoring online!

Materiał partnera:

Jako przedsiębiorca z pewnością doskonale wiesz, że na prowadzenie firmy składa się wiele rzeczy - między innymi spotkania z kontrahentami, dbanie o wizerunek firmy w sieci, a także konieczność utrzymania stabilnej sytuacji finansowej. Nie wspominając już o regularnym zwiększaniu zysków! Niestety, bardzo często kontrahenci oczekują, że wykonawca wystawi fakturę z długim terminem płatności i zaczeka na pieniądze przez 60 dni - a nawet dłużej. Należysz do tych przedsiębiorców, którzy nie lubią czekać - szczególnie na swoje pieniądze? Faktoring online może być ciekawym rozwiązaniem dla Ciebie!

Nie chcesz czekać na pieniądze od kontrahentów? Postaw na faktoring online!


Czym jest faktoring online?Faktoring online to forma finansowania przedsiębiorstw, która przede wszystkim pozwala na uzyskanie bardzo szybkiego dostępu do środków finansowych. Wyobraź sobie, że wystawiasz fakturę na 15 000 zł swojemu kontrahentowi, jednak wymaga on, aby na fakturze był termin płatności: 60 dni. Z pewnością nieszczególnie uśmiecha Ci się czekanie na pieniądze przez dwa miesiące, tym bardziej, że w tym czasie musisz ponieść sporo kosztów.

Co możesz zrobić? Skorzystać z usług firmy faktoringowej - czyli faktora. Faktoring online polega na tym, że zgłaszasz się do faktora i sprzedajesz mu daną wierzytelność, czyli wystawioną fakturę. On wypłaca Ci pieniądze za fakturę - czyli kwotę 15 000 zł pomniejszoną o prowizję. Z reguły jednak prowizja ta jest na tyle niewielka, że i tak zyskujesz - przede wszystkim dostęp do swoich pieniędzy bez czekania.

Kiedy nadchodzi termin płatności, określony na fakturze, Twój kontrahent dokonuje płatności - jednak nie na konto Twojej firmy, a na konto firmy faktoringowej. Jeśli spóźni się z płatnością, to firma faktoringowa będzie się o to martwić - o ile oczywiście wybierzesz faktoring pełny. Przyznasz chyba, że to bardzo korzystne rozwiązanie - szczególnie jeśli zależy Ci na czasie!

Dlaczego faktoring jest tak chętnie wybierany przez przedsiębiorców?Jako prawdziwy przedsiębiorca z pewnością znasz zasadę: czas to pieniądz. Lubisz działać, masz w sobie mnóstwo energii, a czekanie jest dla Ciebie stratą czasu? Faktoring online to rozwiązanie, które ma mnóstwo zalet!

Sposób na zadbanie o płynność finansową firmyPrzede wszystkim faktoring pozwoli Ci na uzyskanie szybkiego dostępu do środków finansowych. Pieniądze możesz przeznaczyć na bieżące wydatki, ale też na inwestycje, które pozwolą Ci na optymalizację sposobu pracy czy na rozwój firmy. Jeśli wystawiasz wiele faktur z odroczonym terminem płatności, bo działasz na przykład w branży budowlanej czy transportowej, nic dziwnego, że od czasu do czasu Twoja firmowa kasa świeci pustkami. W końcu firmowych kosztów jest mnóstwo, a jeśli musisz czekać na pieniądze od kontrahentów przez miesiąc lub dwa, środków może zacząć brakować. A stąd już tylko krok do utraty płynności finansowej lub - co gorsza - do powstania niebezpiecznych zatorów płatniczych. Faktoring online może być skutecznym ratunkiem przed takimi sytuacjami.

Minimum formalności i pieniądze w 24 godzinyCo bardzo istotne, faktoring online jest rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy cenią sobie nie tylko swój czas, ale też sprawne działanie innych osób. W przypadku faktoringu online nie musisz obawiać się długotrwałych formalności czy kilkudniowego czasu oczekiwania na decyzję - w końcu to nie kredyt w banku! Tutaj decyduję dostajesz niemal od razu, a na pieniądze czekasz nie dłużej niż 24 godziny.

Doskonałym przykładem może być firma Fanda, która oferuje faktoring online i wyróżnia się szybkim i sprawnym działaniem. Na decyzję możesz czekać tutaj mniej niż 15 minut! Brzmi nieźle, prawda? Fandla to jednak z tych firm, która doskonale rozumiem, że w biznesie chodzi o to, aby pieniądze łączyły - a więc z pewnością spodoba Ci się standard obsługi w tej firmie.

Postaw na faktoring online!Niezależnie od tego, czy nie chcesz czekać na przelewy od kontrahentów, bo płynność finansowa Twojej firmy jest zagrożona, czy może potrzebujesz środków na inwestycje - faktoring online jest idealną formą finansowania. To nowoczesne rozwiązanie, które jest doceniane w szczególności przez tych przedsiębiorców, którzy nie lubią tracić czasu. Jeśli nie chcesz czekać na przelew od kontrahenta przez miesiąc czy dwa, postaw na faktoring online - a pieniądze otrzymasz nawet w ciągu 24 godzin!