bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 13 września 2012
  • wyświetleń: 1884

Rodzinna próba włamania

Policyjni wywiadowcy zatrzymali w środę w nocy czworo włamywaczy. Dwie siostry i dwaj bracia usiłowali sforsować zabezpieczenia w kiosku przy ul. Paderewskiego w Bielsku-Białej. Nie zdążyli nic zrabować, bo kradzież udaremnili stróże prawa.

Włamywacze wpadli o 2.00 na gorącym uczynku przestępstwa. Policjanci zauważyli najpierw stojącą na tzw. „czujce” młodą kobietę. Kiedy postanowili ją zatrzymać sprawczyni rzuciła się do ucieczki, a wraz z nią trójka pozostałych rabusiów.

Czwórka włamywaczy - dwie siostry w wieku 15 i 21 lat oraz dwaj 24 i 21-letni bracia zostali zatrzymani po krótkim pościgu. Odnaleziono przy nich łom, którym wyłamali kłódkę i drzwi w kiosku. Najstarszy z zatrzymanych był nietrzeźwy - miał we krwi blisko 2 promile alkoholu. Pozostali byli trzeźwi.

15-latka została przewieziona do Policyjnej Izby Dziecka. Za swój czyn odpowie wkrótce przed Sądem Rodzinnym. Jej wspólnicy trafili do policyjnego aresztu. Usłyszeli zarzuty włamania i usiłowania kradzieży cudzego mienia, za co grozi im do 10 lat więzienia.

new / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.