bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 19 maja 2021
  • wyświetleń: 985

Podnieś swój komfort pracy dzięki biurku z regulacją wysokości blatu

Materiał partnera:

W dobie pracy i nauki zdalnej komfort siedzenia przy biurku stał się ważniejszy niż kiedykolwiek. Coraz częściej czas, który spędzamy przy biurku znacznie przekracza standardowe 8 godzin czasu pracy, a naukowcy alarmują, że nasze zdrowie coraz bardziej na tym cierpi. Ciągła praca na siedząco szkodzi naszym kolanom, biodrom oraz kręgosłupowi. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, wiele firm meblarskich wprowadziło do swojej oferty biurka z regulacją wysokości blatu, przy których można pracować również na stojąco. Takie rozwiązanie gwarantuje dużo większy komfort pracy oraz znacznie mniejsze problemy zdrowotne, wynikające z siedzącego trybu życia.

Źródło: pixabay.com


Korzyści dla zdrowiaSiedzący tryb życia i bezruch, który mu towarzyszy, niosą ze sobą wiele nieprzyjemnych skutków na tle zdrowotnym. Zmiana pozycji przy pracy z siedzącej na stojącą wpływa korzystnie na stawy kolanowe, którym szkodzi wielogodzinne siedzenie. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale źle dobrane biurko może prowadzić do schorzenia zwanym przepukliną kręgosłupa oraz równie poważnego zwyrodnienia jakim jest dyskopatia. Odpowiednie dostosowanie wysokości blatu umożliwia zachowanie w pełni naturalnej pozycji podczas pracy, chroniąc przed bólami kręgosłupa oraz zmniejszając ryzyko garbienia się. Naukowcy potwierdzili również, że osoby, które częściej pracują na stojąco są bardziej kreatywne oraz mają mniejsze problemy z koncentracją. Przyzwyczajenie się do pracy na stojąco może chwilę potrwać, ale finalnie przestawienie się na taki tryb pracy może mieć zbawienny wpływ na stan zdrowia.

Biurka elektryczneBiurko elektryczne to najwygodniejsze rozwiązanie dla osób na stałe pracujących przy komputerze. Za pomocą dwóch przycisków można dowolnie regulować wysokość blatu, zazwyczaj od około 65 cm, często aż do 120 cm żeby umożliwić pracę na stojąco. Tak duży zakres regulacji sprawia, że regulowane biurka są uniwersalne i umożliwiają każdemu dopasowanie mebla do swojego wzrostu i upodobań w stylu pracy. Coraz częściej przy przyciskach pojawiają się również wyświetlacze LED ułatwiające odpowiednie ustawienie wysokości blatu. Wbudowana funkcja zapamiętywania pozycji, inteligentne wyłączenie wyświetlacza w czasie spoczynku... biurka pomału stają się mądrzejsze od użytkowników, ale w tym przypadku wychodzi nam to zdecydowanie na dobre.

Rozwiązanie dla firmBiurko elektryczne to świetne rozwiązanie nie tylko dla osób pracujących z domu, ale także do biur firmowych i sal konferencyjnych. Firma oferująca biurka elektryczne z regulacją wysokości Fly-Desk.com oferuje nie tylko sprzedaż detaliczną, ale także usługę leasingu swoich mebli, wychodząc na przeciw potrzebom przedsiębiorców, dla których komfort pracownika jest na pierwszym miejscu.

Biurka dla graczyDla graczy, zarówno hobbistycznych jak i profesjonalnych, design biurka oraz wygoda korzystania z niego odgrywają często jeszcze większą rolę niż dla pracownika biurowego. Wybierając biurko gamingowe wielu użytkowników ceni sobie możliwość personalizacji mebla pod swój gust i potrzeby, dlatego biurka z regulacją wysokości często okazują się idealnym rozwiązaniem. Biurko, które można spersonalizować nie tylko pod względem wyglądu, ale także funkcjonalności to spełnienie marzeń każdego fana gier video. Biurka z regulacją wysokości Fly-Desk.com to biurko dla graczy z możliwością personalizacji na każdym poziomie, od wyboru stelaża, przez blat aż po akcesoria ułatwiające uporządkowanie miejsca pracy.

Gadżety idealne do biurek z regulacją wysokości
Firma Fly-Desk.com oferuje do swoich biurek wiele akcesoriów, którymi możesz spersonalizować swoje wymarzone biurko, aby skutecznie zorganizować swoje miejsce pracy. Dobra organizacja zwiększa nasz komfort psychiczny i fizyczny, a to później przekłada się na większą wydajność i lepsze samopoczucie.

Przepust na kablePierwszym takim gadżetem są przepusty na kable do zamontowania w blacie biurka. Nikt nie lubi bałaganu jaki powodują plączące się na biurku kable od monitora, głośników i nieskończonej ilości ładowarek. Przepust na kable pozwala schować cały ten bałagan pod blatem, na wierzchu pozostawiając tylko niezbędne końcówki kabli.

OrganizerDrugim świetnym elementem jest organizer kablowy pod biurko, ponieważ biurko z regulacją wysokości wymaga również utrzymywania porządku pod blatem. Taki organizer to korytko, które nie tylko pozwala utrzymać porządek w kablach zazwyczaj plączących się nam pod nogami, ale także ukrywa zakurzone listwy przed wzrokiem zapraszanych gości czy klientów.


Gniazdko w stelażu biurka elektrycznegoOstatnim, ale równie przydatnym akcesorium są gniazdka ukryte w stelażach biurek elektrycznych. Każdy z spotkał się kiedyś z sytuacją, brakującego gniazdka albo brakującej przejściówki do prądu, i tu następował długi moment trudnych obliczeń - co mogę odłączyć od prądu, żeby podłączyć tą nową rzecz, a co jednak jest mi niezbędne? Fly-Desk.com wychodzi z rozwiązaniem tego problemu, ukrywając w biurku nie tylko tradycyjną wtyczkę, ale także wtyczkę USB.