bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2021
  • wyświetleń: 2391

[ZDJĘCIA] Aktywiści i aktywistki Zielonej Fali medytowali na Rynku

16 maja o godzinie aktywiści i aktywistki Zielonej Fali, Extinction Rebellion Żywiec i Extinction Rebellion Śląsk, lokalnych organizacji proekologicznych, przeprowadzili na Rynku w Bielsku-Białej akcję "Cisza dla Klimatu".

Aktywiści i aktywistki Zielonej Fali medytowali na Rynku - 16.05.2021 · fot. materiały prasowe


Rozwieszone zostały trzy banery informujące o akcji, następnie zaczęła się półgodzinna sesja wspólnej medytacji. Osoby zaangażowane siedziały w ciszy na płycie Rynku.

Organizatorzy podkreślają, że celem protestu było zwrócenie uwagi elit politycznych i finansowych, odpowiedzialnych za ściąganie na nas kryzysu klimatycznego, na problem globalnego ocieplenia. Stwierdzają również, że jest ono najważniejszym problemem naszych czasów.

- Naukowcy mówią, że mamy maksymalnie 9 lat, aby uniknąć największej realnej katastrofy. Politycy powinni o tym myśleć każdego dnia i działać natychmiast. Nie robiąc tego zagrażają naszej przyszłości. Prawda jest taka, że jeśli nie zaczniemy działać teraz, nie będziemy mieli jak funkcjonować później - informują członkowie Zielonej Fali.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.