bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 maja 2021
  • wyświetleń: 1497

Stacja Opieki Caritas w Bielsku-Białej wznawia działalność po 2 latach

Po dwuletniej przerwie Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej wznawia działalność Stacji Opieki w Bielsku-Białej, przy ul. Polnej 31. Wspólnie z Miastem Bielsko-Biała, na podstawie zawartej na 2021 rok umowy, Caritas prowadzi NZOZ - Stacja Opieki Caritas.

Stacja Opieki Caritas w Bielsku-Białej wznawia działalność po 2 latach
Stacja Opieki Caritas w Bielsku-Białej wznawia działalność po 2 latach · fot. Caritas diecezji bielsko-żywieckiej


Działalność Stacji obejmuje:
  • zwiększenie dostępności do domowej opieki pielęgniarskiej osobom obłożnie i przewlekle chorym;
  • zapobieganie powikłaniom wynikającym z choroby i długotrwałego unieruchomienia, poprzez usprawnianie chorych w warunkach domowych;
  • kształtowanie umiejętności właściwej opieki i pielęgnacji osób obłożnie i przewlekle chorych, poprzez edukację zdrowotną osób objętych opieką oraz ich rodzin i opiekunów.


Beneficjentami zadania mogą być wyłącznie mieszkańcy miasta Bielska-Białej przewlekle i obłożnie chorzy, przebywający w swoich domach. Pomoc doraźna dla Pacjentów świadczona jest bezpłatnie przez wykwalifikowany personel medyczny. Pacjentów można zgłaszać telefonicznie pod nr tel: 795 421 349.

mp / bielsko.info
źródło: Caritas Bielsko

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.