bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 maja 2021
  • wyświetleń: 1436

Jak znaleźć pracę w Hiszpanii nie znając hiszpańskiego? Wskazówki

Materiał partnera:

Hiszpania to kraj, który nie znajduje się w czołówce najpopularniejszych kierunków emigracji zarobkowej wśród Polaków. Mimo to przyciąga on pracowników sezonowych, którzy szukają zatrudnienia w branży turystycznej, rolniczej lub przy produkcji. Czy praca w Hiszpanii bez języka jest możliwa? Ile można zarobić, nie znając hiszpańskiego? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Jak znaleźć pracę w Hiszpanii nie znając hiszpańskiego? Wskazówki


Czy warto pracować w Hiszpanii?Hiszpania nie jest najpopularniejszym kierunkiem emigracji zarobkowej wśród Polaków. Według szacunków Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Polonia w tym kraju liczy tylko około 100 tys. osób. Nie da się jednak ukryć, że Hiszpania przyciąga doskonałą pogodą (na wybrzeżu śródziemnomorskim i nad Atlantykiem temperatury zimą sięgają 15-20 stopni Celsjusza), malowniczymi krajobrazami, bardzo otwartym i przyjaznym społeczeństwem oraz stosunkowo wysokimi pensjami. Z tego powodu wiele młodych osób decyduje się na wyjazd zarobkowy do Hiszpanii. Jeśli masz doświadczenie z pracą za granicą w Hiszpanii lub w innych państwach europejskich, podziel się swoimi wrażeniami na forum: https://www.gowork.pl/forum/praca-za-granica.

Praca w Hiszpanii bez języka - czy to możliwe?Z uwagi na to, że Hiszpanię rokrocznie odwiedzają tysiące turystów z Niemiec i Wielkiej Brytanii, znalezienie pracy bez języka hiszpańskiego, ale ze znajomością angielskiego lub niemieckiego jest możliwe w branży turystycznej. Zatrudnienie na takie osoby czeka przede wszystkim w najpopularniejszych miejscowościach odwiedzanych przez turystów takich jak Barcelona, Madryt, Sewilla, Walencja, Costa Brava, Malaga czy Palma.

Jaka praca sezonowa w Hiszpanii?Do obsługi gości zagranicznych w miejscowościach nadmorskich (i nie tylko) poszukiwani są przede wszystkim kelnerzy, animatorzy hotelowi, sprzątaczki i pokojowe oraz recepcjoniści. Poza tym wolne stanowiska czekają na korepetytorów, spawaczy, fachowców, a także osoby do pracy w branży nieruchomości oraz usługach dla emigrantów.

Czy angielski naprawdę wystarczy?Planując wyjazd zarobkowy do Hiszpanii bez znajomości języka, warto jednak mieć również na uwadze, że według badań większość Hiszpanów bardzo słabo posługuje się językiem angielskim. Oznacza to, że w mniejszych miejscowościach znajomość choćby podstawowego hiszpańskiego będzie niezbędna do porozumiewania się z miejscową ludnością. Biegłe posługiwanie się tym językiem jest również wymagane w dobrze płatnych profesjach, takich jak programista, pielęgniarka, opiekun osoby starszej lub niepełnosprawnej, manager oraz na stanowiskach specjalistycznych. Hiszpański to jeden z najłatwiejszych języków świata, a jego przyswojenie do stopnia umożliwiającego swobodną komunikację nie zajmuje dużo czasu. Wiele szkół językowych oraz kursów dla obcokrajowców można z łatwością znaleźć już na miejscu.

Praca w Hiszpanii dla Polaków nieznających językaNajwięcej ofert pracy w Hiszpanii bez hiszpańskiego dotyczy zatrudnienia sezonowego przy produkcji oraz w sektorze rolniczym. Pracownicy z Polski, którzy chcą dorobić do domowego budżetu, mogą skontaktować się z licznymi agencjami pracy i wyjechać do Hiszpanii na okres 2-3 miesięcy w charakterze: pracownika rolniczego do zbioru owoców, warzyw i kwiatów, pakowacza oraz pracownika magazynowego. Większość agencji zapewnia zakwaterowanie. Średnia stawka dla pracownika sezonowego w Hiszpanii to 7-10 euro na godzinę, a miesięczne zarobki wynoszą około 960-1200 euro na rękę.

Jak widać oferty pracy w Hiszpanii bez języka hiszpańskiego, dotyczą głównie zatrudnienia sezonowego, na okres wakacyjny. Osoby, które chcą zatrzymać się w tym kraju dłużej lub wyjechać do mniejszych miejscowości, powinny zatem poznać podstawy hiszpańskiego.