bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 10 maja 2021
  • wyświetleń: 1525

Szpital Wojewódzki: Oddział Kardiologii już bez łóżek covidowych

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej od poniedziałku, 10 maja będzie jeszcze mniej łóżek dla chorych na COVID-19. Kolejnym etapem odmrożenia miejsc covidowych, zgodnie z decyzją wojewody śląskiego, objęto Oddział Kardiologiczny ze stanowiskami intensywnego nadzoru kardiologicznego.

Reklama

Szpital Wojewódzki: Szpital Wojewódzki już bez łóżek covidowych
Szpital Wojewódzki: Szpital Wojewódzki już bez łóżek covidowych · fot. UM Bielsko-Biała


- Decyzja ma związek ze spadkiem liczby chorych na COVID-19. Po uwolnieniu 23 łóżek dla osób zakażonych koronawirusem, które funkcjonowały na kardiologii, a także odmrożeniu 7 miejsc na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Szpital Wojewódzki dysponuje obecnie 57 miejscami dla pacjentów hospitalizowanych z powodu COVID-19. W tym jest 10 miejsc dla osób, które wymagają respiratoterapii - informuje Anna Szafrańska, rzeczniczka prasowa bielskiej placówki.

Jak dodaje przedstawicielka bielskiego szpitala, zmniejszono również do 4 liczbę łóżek dla pacjentek chorych na Covid-19 na na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym, w ramach trzeciego poziomu zabezpieczenia szpitalnego.

mp / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.