Reklama

Wiadomości

  • 6 maja 2021
  • wyświetleń: 1757

Nie zasłaniał twarzy maseczką. Miał marihuanę i kradziony telefon

Policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 21-letniego bielszczanina, który posiadał przy sobie blisko 10 gramów marihuany i kradziony telefon. Mężczyzna zwrócił uwagę stróżów prawa, ponieważ nie zasłaniał ust i nosa w miejscu, gdzie jest to nakazane. Grozi mu kara nawet 5 lat więzienia.

policja, prewencja, mundur
Nie zasłaniał twarzy maseczką. Miał marihuanę i kradziony telefon · fot. KMP Bielsko-Biała


W środę tuż przed południem mundurowi z wapienickiego pododdziału prewencji patrolowali ulicę Bielska-Białej. Na deptaku ulicy 11 Listopada ich uwagę zwrócił mężczyzna, który nie miał założonej przepisowej maseczki. Policjanci postanowili zwrócić mu uwagę.

- Kiedy skierowali się w jego stronę, mężczyzna odwrócił się i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został ujęty. Legitymującym go policjantom powiedział, że nie ma dokumentów. W trakcie czynności służbowych nerwowo się zachowywał. Chwilę później okazało się, że posiada przy sobie nie tylko ukrywany dowód osobisty, ale także blisko 10 gramów marihuany i telefon pochodzący z kradzieży - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Mundurowi zabezpieczyli marihuanę i telefon, a 21-letni mieszkaniec Bielska-Białej został doprowadzony do komisariatu przy ulicy Składowej. Tam usłyszał zarzut posiadania zakazanej substancji, za który grożą mu 3 lata. Teraz śledczy wyjaśnią także, jak wszedł w posiadanie pochodzącego z przestępstwa telefonu. Jeśli okaże się, że odpowiada za jego kradzież lub paserstwo może trafić za kraty nawet na 5 lat. Policjanci ukarali go także mandatem karnym za niezasłanianie ust i nosa oraz odmowę okazania dokumentów.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.