bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2021
  • wyświetleń: 2976

Prezydent Klimaszewski nie ukarze wiceprezydenta Kuci

"Niech pierwszy rzuci kamień ten…" - tymi słowami prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski argumentował to, że nie wyciągnie konsekwencji wobec swojego zastępcy Piotra Kuci. Wiceprezydent miał się dopuścić bulwersującego zachowania obrażając w sposób niecenzuralny przedstawicieli mieszkańców Wapienicy.

Prezydent Jarosław Klimaszewski i z-ca prezydenta Piotr Kucia podczas konferencji w sprawie konkursu
Prezydent Klimaszewski nie ukarze wiceprezydenta Kuci · fot. UM Bielsko-Biała


Sprawę poruszył m.in. radny Konrad Łoś. Jak opisywał w interpelacji skierowanej do prezydenta Jarosława Klimaszewskiego. Wspomina o "przykrym incydencie", kiedy to podczas obrad Rady Interesariuszy przy włączonym mikrofonie Piotr Kucia, zastępca prezydenta "w niewybrednych słowach powiedział co sądzi o jednym z uczestników posiedzenia. (Ale mnie wk... dzisiaj ten (tu pada nazwisko- przyp. red.))". Chodzi o przedstawiciela Stowarzyszenia Mieszkańców Wapienicy w Radzie Interesariuszy.

- Jestem zażenowany niecenzuralnymi uwagami pod adresem przedstawiciela stowarzyszenia, który w swoich merytorycznych wypowiedziach prezentował wysoki poziom kultury osobistej, charakterystyczny dla debaty eksperckiej - stwierdził Łoś.

Radny poprosił prezydenta o informację, czy zamierza wyciągnąć wobec swojego zastępcy jakiekolwiek konsekwencje?

Jak poinformował w odpowiedzi Jarosław Klimaszewski, "prezydent Kucia zaproponował osobiste spotkanie, podczas którego zamierzał wyjaśnić zaistniałą sytuację, ale ten zaproszenia nie przyjął".

- Równocześnie informuję, że w myśl biblijnej zasady, że "kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem" nie zamierzam wyciągać wobec swojego zastępcy żadnych konsekwencji - podkreślił włodarz Bielska-Białej.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.