bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 5 maja 2021
  • wyświetleń: 3298

Bielska galeria Gemini Park "odmroziła" swoje oferty

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Od wtorku, po 45 dniach lockdownu, wszystkie mogące obecnie działać sklepy i punkty usługowe w centrach handlowych Gemini Park Tychy i Gemini Park Bielsko-Biała znów są otwarte! A to dopiero początek "odmrażania".

Reklama

Bielska galeria Gemini Park "odmroziła" swoje oferty
Bielska galeria Gemini Park "odmroziła" swoje oferty · fot. Materiały prasowe


Centra handlowe dostały od rządu zielone światło i od dziś wszystkie sklepy oraz punkty usługowe, a także wysypy handlowe mogą być w nich ponownie otwarte.

Czynne są m.in. sklepy z ubraniami, butami, elektroniką, meblami, wyposażeniem wnętrz, a także sklepy z ofertą dla dzieci, jubilerzy i perfumerie oraz sklepy sportowe. Dołączyły one do lokali, które w ostatnich tygodniach mogły funkcjonować - m.in. sklepów spożywczych, drogerii, aptek czy księgarń. Otwarte są także wszystkie punkty usługowe, w tym salony fryzjerskie.

- Od dziś w Gemini Park Bielsko-Biała czynne jest blisko 120 sklepów i punktów usługowych. Równo o godz. 9 działalność wznowiło 100 proc. najemców, którzy obecnie może prowadzić sprzedaż. Otwarło się m.in. blisko 40 sklepów z ubraniami, a także wszystkie sklepy z pozostałych kategorii oferty. Co więcej, wraz z odmrożeniem oferty dołączyło do oferty 2 nowych, lokalnych najemców - gabinet kosmetyczny AIKO Face & Body Zone oraz punkt usługowy Canal+ - mówi Anna Dworak, dyrektor ds. marketingu i PR w Gemini Park Bielsko-Biała.

Podobnie jest w tyskim obiekcie. - Oferta handlowa Gemini Park wróciła w komplecie. Czynne jest ponownie prawie 130 sklepów i lokali usługowych. Działają także wyspy handlowe. Na otwarcie już pierwszego dnia poluzowania obostrzeń zdecydowali się wszyscy najemcy, którzy zgodnie z decyzją rządu mogą teraz prowadzić działalność - komunikuje Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

Jednocześnie także rozpoczęły się przygotowania do pełnego rozruchu lokali gastronomicznych. Te już 29 maja będą mogły otworzyć się, ale przy obłożeniu 50 proc. Do tego czasu restauracje i kawiarnie w Gemini Park Tychy i Gemini Park Bielsko-Biała prowadzić będą sprzedaż dań wyłącznie na wynos lub na wynos i z dowozem, tak jak w ostatnich miesiącach.

Do rozruchu przygotowują się także fitness cluby - Fabryka Formy w Tychach oraz BeFit w Bielsku-Białej. Również w bielskim Cinema City trwają przygotowania. Te lokale również będą mogły działać przy 50-proc. obłożeniu miejsc.

Zgodnie z harmonogramem "odmrażania" gospodarki, Gemini Park Bielsko-Biała zapowiada także otwarcie parku rekreacyjno - wypoczynkowego "W DECHE!" i parku linowego, które działają przy obiekcie.

- To jest moment, na który czekały setki handlowców w galeriach Gemini Park. Lockdown nieco pokrzyżował plany sezonu wiosennego, teraz jednak wracamy w jego szczycie i to z perspektywą dalszych poluzowań zarówno w handlu i w życiu społecznym, a także w kluczowej dla Podbeskidzia turystyce. To dobra prognoza - mówi Anna Dworak.

Z ostatniej decyzji rządu cieszą się także przedstawiciele tyskiego obiektu. - Handel w końcu będzie mógł wrócić na właściwe tory, nabrać oddechu. Owszem, działamy dalej w reżimie sanitarnym, który przy obecnej sytuacji epidemiologicznej jest niezbędny, jednak są to warunki, do których przywykliśmy wszyscy i które nie przeszkadzają klientom w udanych zakupach, co pokazują doświadczenia ostatniego roku - komentuje Aleksandra Zawodzińska.

Ale otwarcie sklepów to nie jedyny powód do zadowolenia. W sklepach jest dziś ogrom towaru, który ostatnie 45 dni spędził w magazynach. Wkrótce ruszą także mid season sale, czyli sezon przecen przypadający zwykle w środku wiosny. Również centra Gemini Park szykują akcje prosprzedażowe.

- Wszyscy liczymy na szybkie ożywienie sprzedaży, a także ruchu w galeriach, podobnie jak to miało miejsce np. w lutym, po trzecim lockdownie. Tego potrzebują dziś handlowcy, ale także gospodarka - mówi Aleksandra Zawodzińska.

Centra handlowe podobnie jak przez ostatni rok działają w najwyższym reżimie sanitarnym. Na ich terenie obowiązuje nadal zasada DDM, czyli dezynfekcja, dystans, maseczki.

Są też limity - 1 os. na 15 m kw. Dotyczą one zarówno samej galerii, jak i poszczególnych lokali. O tym, ile osób jednocześnie będzie mogło wejść informują specjalne komunikaty w witrynach sklepowych oraz personel.

- Na takich zasadach działamy ponad rok! Jesteśmy więc doskonale przygotowani, aby przyjąć większą liczbę klientów, jednocześnie zapewniając maksimum bezpieczeństwa. Na terenie centrów Gemini Park obowiązują dziś zarówno zasady ustalone przez GIS i Ministerstwo Zdrowia, jak i własne, wypracowane przez ostatni rok procedury zapewniające komfort zakupów w dobie pandemii - mówi Aleksandra Zawodzińska.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj