bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2021
  • 8 maja 2021
  • wyświetleń: 2240

Kolejny kiermasz "Książka wspiera bohatera" już 8 maja w Sferze

Za nami:

Już 8 maja odbędzie się kolejna edycja akcji “Książka wspiera bohatera”. To cykliczne działanie charytatywne organizowane przez Galerię "Sfera" i Fundację Ekologiczną "Arka". Zasady dołączenia do akcji są bardzo proste!

Reklama

Akcja Książka Wspiera Bohatera
Akcja Książka Wspiera Bohatera · fot. Fundacja Ekologiczna Arka


Każdy miłośnik literatury wie, że z czasem miejsca na półkach z książkami jest coraz mniej. Co zrobić z pozycjami, które zabierają dostępną przestrzeń i kurzą się na regałach? Galeria "Sfera" wraz z Fundacją Ekologiczną Arka" kolejny raz zapraszają do udziału w akcji charytatywnej “Książka wspiera bohatera”. Niepotrzebne książki, przyniesione do Galerii, zostaną następnie sprzedane na kiermaszu. Cały zysk zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z domów dziecka oraz podopiecznym świetlic środowiskowych z Bielska-Białej i okolic.

Wystarczy przynieść przeczytane lub niepotrzebne książki do Punktu Informacyjnego Galerii "Sfera". Następnie lektury są wyceniane, aby mogły znaleźć nowych właścicieli. Dochód ze sprzedaży książek w całości przeznaczany jest na bilety do kina i teatru dla dzieci z domów dziecka oraz świetlic środowiskowych, a także na organizację warsztatów ekologicznych.

Kolejny kiermasz "Książka wspiera bohatera" już 8 maja w Sferze
Kolejny kiermasz "Książka wspiera bohatera" już 8 maja w Sferze · fot. Galeria Sfera


Książki niosą pomoc

- Wielu z nas ma na półkach książki, do których już nie wróci, albo takie, które były nietrafionym prezentem. Są to jednak pozycje, które innym mogą się przydać. Od kilku lat staramy się zwracać uwagę na to, że zamiast wyrzucać można dawać przedmiotom drugie życie. “Książka wspiera bohatera” to inicjatywa, która nie tylko realizowana jest w duchu zero waste, ale też ma aspekt charytatywny. Przynosząc i kupując książki pomagamy dzieciom z domów dziecka oraz lokalnych ośrodków. Cieszymy się, że klienci biorą w niej udział, książki znajdują nowych właścicieli, a dzieci w trudnej sytuacji materialnej otrzymują wsparcie - mówi Dagmara Gąsiorek, Marketing Manager Galerii "Sfera".

Poprzednia edycja akcji charytatywnej odbyła się w marcu bieżącego roku. Organizatorzy wraz
z rozpoczęciem każdej kolejnej edycji wydarzenia zauważają widoczny wzrost popularności i większą chęć udziału bielszczan w akcji.

- Dzięki organizowanym regularnie kiermaszom książek w Galerii "Sfera" staramy się edukować mieszkańców Bielska-Białej. To pretekst, żeby przypominać o tym, jak ważne są działania ekologiczne, promowanie czytelnictwa oraz pomoc dzieciom w trudnej sytuacji. Zyskują wszyscy; zarówno oddający książki, osoby kupujące ciekawe pozycje w niższej cenie, a także wychowankowie domów dziecka, którzy mogą korzystać z rozrywek i ciekawych aktywności. Jesteśmy wdzięczni każdej osobie, która dołożyła swoją “książkową cegiełkę” do tego szczytnego celu - mówi Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej "Arka".

mp / bielsko.info

źródło: Galeria Sfera

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.