bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 4 maja 2021
  • 5 maja 2021
  • wyświetleń: 5972

[FOTO] Potrącenie kobiety przez ciężarówkę na DK-1. Ranna 71-latka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności potrącenia pieszej, do jakiego doszło we wtorek po godzinie 11 w Czechowicach-Dziedzicach na drodze krajowej nr 1. Według wstępnych ustaleń mundurowych z drogówki kierujący pojazdem ciężarowym 47-latek skręcając w lewo, potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 71-latkę. Kobieta doznała obrażeń, pozostała na leczeniu w szpitalu.

Reklama

Potrącenie pieszej na DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 4.05.2021 · fot. Bielskie Drogi


Do zdarzenia doszło dzisiaj około 11.08 w Czechowicach-Dziedzicach na drodze krajowej nr 1. Wstępnie wiadomo, że kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN 47-letni mieszkaniec powiatu suskiego wykonywał skręt w lewo z ulicy Legionów na DK-1 w stronę Bielska-Białej. Na oznakowanym przejściu dla pieszych znajdującym się na drodze krajowej nr 1 potrącił przechodzącą przez jezdnię 71-letnią mieszkankę powiatu bielskiego, która miała zielone światło do przejścia.

Kobieta doznała groźnych obrażeń ciała i została zabrana do szpitala, gdzie pozostała na leczeniu. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Mundurowi zatrzymali kierowcy ciężarówki prawo jazdy. W czasie prowadzonych czynności związanych z obsługą wypadku drogowego, krajowa jedynka była nieprzejezdna lub przejezdna jedynie chwilowo jednym pasem ruchu.

Utrudnienia trwały około dwie godziny. W szczytowym momencie korek dla kierowców jadących w stronę Bielska-Białej sięgał do granicy Goczałkowic-Zdroju i Pszczyny. Korkowało się także w przeciwnym kierunku. Po części za sprawą zwężenia przy budowie wiaduktu kolejowego, a po części przez gapiostwo kierowców, którzy chcieli pooglądać co dzieje się na przeciwnym pasie ruchu. Tutaj korek sięgał do skrzyżowania z ul. Ligocką.

mp, sid / bielsko.info

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj