bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 1 maja 2021
  • 3 maja 2021
  • wyświetleń: 12053

Kultowe Bielsko: Lody Eskimo połączyły już trzy pokolenia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kultowe Bielsko" podaj

Z końcem kwietnia wreszcie nadeszły ciepłe dni, co zaowocowało wzmożonym ruchem przy budce Eskimo na placu Wojska Polskiego. Wielu bielszczan, tradycyjnie już, zatrzyma się tu po lody 1 maja. To dobry moment, aby przypomnieć sobie o tradycji tego miejsca i o smaku nie tylko lodów, ale też rurek z bitą śmietaną! Zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu „Kultowe Bielsko”.

ReklamaHistoria budki z lodami Eskimo sięga lat 70. Pani Danuta Danielczyk prowadzi ją od 1985 roku. Choć niektórzy uważają tego typu miejsca za relikt komuny to raczej trudno wyobrazić sobie plac Wojska Polskiego bez charakterystycznego żółto-czerwonego kiosku. To przed nim od lat ustawiają się kolejki po lody kręcone i najlepsze rurki z kremem. Dla wielu bielszczan wciąż ulubione, pomimo rosnącej naokoło konkurencji.

„Najlepsze lody w Bielsku”, „Nasza budka”, „Tradycja musi zostać”, „Gdzie znajdziemy takie rurki z kremem?”- takie hasła można usłyszeć z ust stałych klientów Pani Danuty. Niektóre z nich wyrażają obawę o dalsze losy lodów i rurek z Eskimo. Plac Wojska Polskiego ma zostać przebudowany i jak na razie nie wiadomo, czy znajdzie się na nim miejsce dla kultowej budki. Zarówno pani Danuta, jak i jej córka Ania oraz wieloletnia pracowniczka pani Monika, nie wyobrażają sobie, że mogłoby być inaczej. Podobnie zresztą jak liczni bielszczanie.

Lody serwowane z budki nie zmieniły swojego smaku i składu od lat. Rurki cieszą podniebienia tak dorosłych, jak i dzieci, które nazywają kiosk pani Danuty lodowym domkiem. Więcej o historii Eskimo oraz placu Wojska Polskiego usłyszycie w naszym materiale, a o aktualnej sytuacji budki w związku z przebudową przeczytacie TUTAJ.

ab, Elżbieta Goraus / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kultowe Bielsko

"Kultowe Bielsko" to cykl, w którym z kamerą odwiedzamy miejsca w naszym mieście doskonale wszystkim znane, lubiane i mające za sobą długoletnią historię. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kultowe Bielsko" podaj