Wiadomości

  • 30 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1764

Ruszył nabór wniosków w konkursie "Inwestycje w MŚP"

Za nami:

Od 30 kwietnia do 18 maja przedsiębiorcy z regionu mogą składać wnioski w przeznaczonym dla branży turystycznej konkursie "Inwestycje w MŚP", którego alokacja wynosi 76 mln złotych. Maksymalna kwota dofinansowania przewidziana w tym naborze wynosi 500 tys., minimalna 50 tys. zł, natomiast zakres pomocy sięga 85% kosztów kwalifikowalnych.

Rusza nabór wniosków w konkursie "Inwestycje w MŚP"
Ruszył nabór wniosków w konkursie "Inwestycje w MŚP" · fot. LOT Beskidy


Przedsiębiorstwa będą mogły przeznaczyć dotacje m.in. na: nakłady na inwestycje przyczyniające się do rozbudowy posiadanych aktywów niezbędnych do utrzymania działalności, podniesienia atrakcyjności oferowanych usług oraz przeprowadzenie prac modernizacyjnych podwyższających standardy bazy noclegowej czy gastronomicznej.

Katalog kosztów kwalifikowalnych - poza standardowymi inwestycjami dotyczącymi zakupu urządzeń czy prac budowlanych - przewiduje także zupełnie nowe możliwości np. nabycie specjalistycznych środków transportu uzupełniających ofertę branży turystycznej. Przedsiębiorcy mogą zatem zakupić hulajnogi i rowery (także z napędem elektrycznym), kajaki, rowery wodne, łodzie żaglowe, bryczki, sanie a nawet balony, paralotnie czy szybowce. Bonusem w naborze jest także możliwość promocji nowych usług, na którą firmy mogą przeznaczyć 30 tys. złotych.

W ramach konkursu wnioski mogą składać wyłącznie mikro i małe przedsiębiorstwa, których kod PKD przeważającej (dominującej) działalności gospodarczej jest zgodny z katalogiem wskazanym w dokumentacji (na dzień 31.12.2020 r.). Dodatkowym kryterium dostępu będzie spadek przychodów o m.in. 50 % w 2020 roku, w porównaniu z rokiem 2019. W celu zapewnienia, że udzielona pomoc będzie służyła rozwojowi województwa śląskiego, przedsiębiorstwo musi prowadzić działalność gospodarczą związaną z projektem oraz realizować i utrzymać projekt, na terenie woj. śląskiego.

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się tutaj https://scp-slask.pl/lsi/nabor/543

mp / bielsko.info

źródło: LOT Beskidy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.