bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 471

Jakie cechy ma dobry film reklamowy?

Materiał partnera:

Dobry film reklamowy zainteresuje swoim przekazem dokładnie te osoby, do jakich się go kieruje. Wtedy zapadnie w pamięć, a nawet sprawi, że ktoś bliżej zapozna się z tematyką poruszoną w produkcji video. Czym więc powinien wyróżniać się film promocyjny, by spełnił pokładane w nim oczekiwania?

Jakie cechy ma dobry film reklamowy?


Dobry film reklamowy trafia w punktPrzed przystąpieniem do nagrywania filmu warto dokładnie przemyśleć, co powinno się w nim znaleźć, a także w jaki sposób zaprezentować poszczególne sceny. Potrzebny jest zatem odpowiedni scenariusz, a także strategia, by film ten był spójny, treściwy, a jednocześnie lekki w odbiorze.

Dobry film reklamowy prezentuje określone zagadnienie w taki sposób, by odbiorca dokładnie wiedział, o co chodziło twórcy nagrania. Gdy już tak się stanie, gro tych, którzy go zobaczą, zastanowi się nad przekazem, co już samo w sobie utrwala w pamięci widziane wideo.

Krótki i rzeczowy film lepszy od rozwlekłegoFilm reklamowy powinien przez cały czas skupiać na sobie uwagę odbiorcy. W związku z tym nie może być ani monotonny, ani zbyt długi. W przeciwnym razie mało kto tak naprawdę „wytrwa” do ostatnich sekund.

Robiąc zatem video reklamowe, warto pamiętać o tym, że krótkie treści ogląda się od razu, bez odkładania na później. Odbiorca myśli, że przecież te kilka minut spędzone na oglądaniu filmu nie wywołają żadnej katastrofy w jego poukładanym grafiku. Tak też jest w rzeczywistości, więc lepiej zrobić krótszy film niż dłuższy, a do tego zadbać o konkret.

W dodatku krótsze filmy reklamowe można zamieszczać w różnych kanałach komunikacji, nie obciążając przy tym znacząco strony, na jakiej funkcjonują. Zdecydowanie łatwiej będzie można więc zamieścić film reklamowy, który trwa np. 3 minuty od godzinnego. Są również social media, gdzie takie obrazy cieszą się bardzo dużą popularnością. W takich miejscach online użytkownicy są przyzwyczajeni do czytania treści, które nie należą do szczególnie długich.

reklama-spot


Historia, która wciąga od pierwszej sekundyStorytelling stał się niezwykle popularny w ostatnich czasach. Jednak zmienił się na przestrzeni lat - rozwlekłe długie wpisy na blogu, czy nawet cały e-book poświęcony jakieś historii przemienił się w krótkie stories na social media. Co zrobić, by zatrzymać odbiorców, którzy poświęcają swój czas na zapoznanie się z nagraniem? Należy tak prowadzić ich przez obraz video, by wciągał od samego początku.

Wydaje się proste i logiczne, ale niezwykle trudne w realizacji. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę to, że ostatecznie film nie może trwać w nieskończoność. Czasami idzie się na wiele kompromisów, by taki film w końcu ujrzał światło dzienne. Jeśli jednak ostateczna wersja nie spełnia wymogu formuły storytellingu, film może nie „chwycić”.

Dobre spoty reklamowe potrafią spełniać wiele różnych założeń. Być jednocześnie historią na dużym ekranie, jak i sposobem na to, by treść ta dotarła do jak największej liczby odbiorców. Twórcy coraz częściej w taki sposób piszą i wdrażają scenariusz, by film jednocześnie pozostawał w świadomości widza, jak i zachęcał go do dzielenia się nagraniem z innymi w sieci.