bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 29 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2545

Nastolatek odpowie za ucieczkę przed policją i posiadanie narkotyków

Nawet 5 lat więzienia grozi 19-letniemu bielszczaninowi zatrzymanemu przez policję po nocnym pościgu. Nastolatek nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej oraz uciekał przed stróżami prawa, ponieważ miał przy sobie amfetaminę i marihuanę. Był już znany policjantom z powodu swoich wcześniejszych kłopotów z prawem.

Hybrydowy radiowóz trafi do KMP w Bielsku-Białej - 8.12.2020
Nastolatek odpowie za ucieczkę przed policją i posiadanie narkotyków · fot. KWP Katowice


W środę tuż przed 4.00 nad ranem policjanci z Komisariatu Policji w Jasienicy patrolowali okolicę Międzyrzecza Dolnego. W rejonie niskoemisyjnej strefy ekonomicznej zauważyli osobową hondę, której kierujący na widok policyjnego radiowozu zawrócił i zaczął się oddalać, gwałtownie przyspieszając.

- Stróże prawa postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, w tym celu dając stosowne sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Kierowca hondy nie zatrzymał się jednak, tylko zdecydowanie przyspieszył, próbując uciec policjantom. Patrol rozpoczął pościg, powiadamiając dyżurnego komisariatu o tym fakcie i kierunku ucieczki hondy. Stróże prawa po kilku minutach skutecznie zatrzymali osobówkę, uniemożliwiając jej dalszą jazdę, a kierowcy pieszą ucieczkę - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

- Wtedy za kierownicą rozpoznali 19-latka, którego ponad tydzień temu zatrzymali za posiadanie narkotyków. Jak się chwilę później okazało, powodem ucieczki było to, że miał przy sobie marihuanę i amfetaminę, które znaleźli podczas jego przeszukania. Narkotyki zostały zabezpieczone, a 19-letni mieszkaniec Bielska-Białej trafił do policyjnej izby zatrzymań - dodaje przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie został doprowadzony do komisariatu w Jasienicy, gdzie usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i niezatrzymania się do policyjnej kontroli drogowej. Za wszystkie występki grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.