bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 468

Popularne aplikacje na telefon

Materiał partnera:

Każdy ma jakieś aplikacje na swoim telefonie, z których okresowo korzysta. Mimo wszystko czasem warto jest odświeżyć sobie bibliotekę aplikacji, i być może dodać nowe, które będą dla nas naprawdę użyteczne. Dlatego też dziś zaprezentujemy wam aplikacje mobilne, z których korzysta naprawdę wiele osób!

Popularne aplikacje na telefon


Aplikacja mobilna STSNaturalnie dla tych, co lubią się bawić w typy bukmacherskie, istnieje również aplikacja największego bukmachera w Polsce - czyli STS. Jest ona jedną z najpopularniejszych apek na rynku bukmacherskim - chociaż sporym minusem jest to, że nie można znaleźć ją na sklepe Google’a. Mimo to można ją pobrać bez problemu ze strony bukmachera. Aplikacja STS oferuje całą gamę usług - takich jak normalne obstawianie kuponów, oglądanie meczów na żywo, bądź też czatowanie z innymi graczami. W bardzo wygodny sposób możesz dokonywać wpłat, lub wypłat - dodatkowo jeszcze istnieje opcja odblokowywania aplikacji za pomocą FaceID, czy też skanera linii papilarnych. Kolejną kwestią, jaką warto jest jeszcze wspomnieć, to to, że przez aplikację mobilną STS możesz również się zarejestrować u STS. To wygodna funkcja dla początkujących graczy, ponieważ nie muszą tak naprawdę robić to przy użyciu komputera.

Youtube mobileNaturalnie google jest liderem, jeśli chodzi o multimedialne przeżycia większości ludzi - bo przecież każdy zna stronę youtube.com, prawda? Mimo tego, że aplikacja jest zainstalowana na wręcz miliardach urządzeń (z czego na większości jest już fabrycznie zainstalowana) to ostatnio władze Google’a zaczęły przybierać naprawdę nieprzyjemny kierunek dla swoich użytkowników - pojawiła się usługa ,,youtube premium” - która tak naprawdę nie daje nic wyjątkowego - jedyne co, to usuwa reklamy, oraz pozwala na zablokowanie ekranu podczas słuchania muzyki - co inne programy tak naprawdę oferują za darmo. Dodatkowo otrzymujemy dostęp do ,,youtube music” oraz autorskich ,,seriali” youtuberów, które są naprawdę nijakie.

W przypadku ,,standardowej” wersji prawie za każdym razem musimy liczyć się z tym, że przy puszczaniu filmu bądź klipu muzycznego jesteśmy bombardowani reklamami - a podczas puszczania naszej playlisty praktycznie przed przełączeniem każdego utworu musimy zmarnować z dwie, trzy minuty na to, aż wszystkie reklamy przeminą. Ostatnio youtube zrobiło się nawet takie chamskie, że jeśli puszczamy sobie na przykład materiał dokumentalny przygotowany przez jakiegoś youtubera, to w trakcie słuchania brutalnie całą imersję może nam przerwać reklama byle czego - od reklamy aplikacji randkowej, do wręcz serwisu oferującego ,,gorące panienki w twojej okolicy”.

Aplikacja od youtube bardzo się stacza, i szczerze powiedziawszy lepiej by było, gdyby pojawiła się jakaś nowa i zdecydowanie ciekawsza alternatywa, która swoją popularnością przebije tą aplikacje i sprawi, że Google zostanie zmuszone do zaprzestania ciągnięcia kasy za coś, co jeszcze kilka lat temu było w pełni darmowe.

AllegroTak, popularne ,,alledrogo” - swoisty Amazon Polski - ponieważ na amazona jesteśmy zbyt biedni. Mimo wszystko, aplikacja Allegro jest dość wygodna - nie ma w niej praktycznie denerwujących reklam - jedynie sugestie. Jest ona dość wygodna, ponieważ pozwala nam na wybranie odpowiednich produktów, zakup ich bądź też monitorowanie przesyłki. Cały panel administracyjny jest poświęcony wygodzie użytkownika, przez co bardzo łatwo możemy zajrzeć w historię naszych zakupów i tego, ile zapłaciliśmy. Póki Amazon nie wejdzie do Polski, można z niej korzystać, ponieważ zapewne kiedy pojawi się ten światowy hegemon w naszych progach, to Allegro straci sporo na znaczeniu - w końcu wszystko przez Amazona będzie o wiele tańsze, szybsze oraz bardziej wygodne.

Mapy GoogleKto nie kojarzy map Google - w końcu na każdym androidzie są one instalowane jako aplikacja fabryczna, więc nic dziwnego, że korzysta z niej taki ogrom ludzi. Na ogół jest to bardzo przydatne narzędzie do znalezienia najbliższej restauracji, sklepu, bądź też nawigacji w podróży. Co ciekawe, w niedawnym czasie można nawet zgłaszać utrudnienia drogowe, bądź też kontrole radarowe, (ale o tym póki co cii..) - warto z niej korzystać, ponieważ może i sama nawigacja bardzo mocno ukróca pracę baterii, to najczęściej można znaleźć łatwiejszą drogę do celu.


SquidTo ciekawa aplikacja, dostępna na smartfony z systemem android i iOS. Jest pomocna w bardzo szybkim odnajdywaniu newsów z naszych preferencji - dajmy na to, że interesujemy się polityką - Squid wyszuka i wyświetli nam newsy z tej kategorii z najbardziej rozpoznawalnych serwisów. Aplikacja pozwala również na zapisanie artykułów, oraz wyświetlanie ich w formie, która w większości omija reklamy danego serwisu. Naturalnie oprócz zapisywania artykułów, możemy je również zablokować, co jest bardzo wygodne jeśli nie lubimy czytania artykułów z niepotwierdzonych źródeł. Oczywiście Squid to aplikacja darmowa, która jest dostępna dla każdego w sklepie Google Store.