bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 722

Dlaczego apartamenty są lepsze od hotelu?

Materiał partnera:

Wielu z nas jest bardzo stęsknionych za podróżowaniem. Ostatnie miesiące były pod tym względem bardzo trudne, natomiast sytuacja obecnie zdaje się powoli stabilizować, a i okres wiosenno-letni bardziej zachęca do planowania podróży. W tym kontekście natychmiast pojawia się pytanie: hotel czy apartament.

1. Rosnąca popularność apartamentów
2. Jakie jeszcze zalety ma apartament zamiast hotelu?

Źródło: unsplash.com


Rosnąca popularność apartamentówCoraz więcej podróżników i turystów wybiera apartamenty. Zakopane i okolice, Bieszczady, Beskidy, Pomorze, Mazury, Kaszuby - we wszystkich tych regionach stale rośnie liczba dostępnych apartamentów, które stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla jeszcze do niedawna obleganych hoteli. Oferta apartamentów jest bardzo zróżnicowana: od prostych i skromnie urządzonych do naprawdę luksusowo wyposażonych i bardzo nowoczesnych. Apartamenty goście wybierają bardzo często ze względu na poczucie większej swobody i wolności niż w hotelu, obecnie także ze względu na możliwość ograniczenia kontaktu z innymi podróżującymi, co w dobie pandemii ma dla wielu naprawdę bardzo duże znaczenie. W końcu apartamenty są z reguły bardziej komfortowe, większe niż standardowe pokoje hotelowe. Do tego posiadają własną kuchnię, która pozwala na swobodne przygotowanie śniadania czy kolacji, a nawet obiadu. W hotelu takich możliwości nie ma, a posiłki w restauracji np. w kontekście podróżowania z dziećmi mogą się okazać bardzo poważnym wydatkiem w domowym budżecie.

Jakie jeszcze zalety ma apartament zamiast hotelu?Zalet wynajmu apartamentów w takich miejscach jak Zakopane, Karpacz, Gdańsk czy Olsztyn jest naprawdę bardzo wiele. Przede wszystkim apartamenty są z reguły tańsze niż hotele. Szczególnie te, z których może skorzystać np. podróżująca razem grupa przyjaciół lub rodziny z dziećmi. Dodatkowo, przynajmniej częściowe gotowanie w apartamencie pozwala zaoszczędzić, a odzyskane w ten sposób środki można przeznaczyć na inne atrakcje albo na spróbowanie naprawdę regionalnej kuchni.

Apartament daje bardzo dużą prywatność. Nie wszyscy lubią za każdym razem mijać recepcję, innych hotelowych gości. W apartamencie zachowanie wolności i swobody jest znacznie łatwiejsze niż w przypadku przebywania w hotelu. Do tego z reguły masz zapewnioną lodówkę, cały niezbędny sprzęt, wyposażenie kuchni oraz wiele innych przydatnych akcesoriów. Wiele apartamentów umożliwia zamówienie śniadania na życzenie, które niejednokrotnie jest przynoszone pod drzwi, co pozwala spożyć posiłek przed apartamentem (przy pięknej pogodzie) lub w środku.