Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2701

Oszuści nie dają za wygraną! 66-latka mogła stracić dużą sumę pieniędzy

W regionie grasują oszuści. Przestępcy dzwonią do mieszkańców i podając się za policjanta, próbują wyłudzić duże sumy pieniędzy. 66-letnia bielszczanka, która odebrała taki telefon, nie dała się oszukać i dzięki własnej ostrożności uniknęła finansowej straty. Przestępcy nie dają jednak za wygraną. Policja ostrzega, że to popularna metoda oszustwa.

Policja, policjant, dzielnicowy, czapka, mundur
Oszuści nie dają za wygraną! 66-latka mogła stracić dużą sumę pieniędzy · fot. KWP Katowice


W poniedziałek znowu odezwali się oszuści, którzy zadzwonili do jednej z mieszkanek Bielska-Białej. - W rozmowie telefonicznej oszust podawał się za policjanta i próbował naciągnąć kobietę na jedną z typowych metod, jakimi zwykle posługują się przestępcy. Kobieta po wysłuchaniu jego wersji zadzwoniła na numer alarmowy, aby sprawdzić, czy rzeczywiście miała do czynienia z funkcjonariuszem Policji. Wtedy dowiedziała się, że miała do czynienia nie ze stróżami prawa, ale bezwzględnymi oszustami, którzy próbowali ją ograbić, działając metodą „na policjanta". Dzięki własnej ostrożności nie dała się pozbawić oszczędności - informuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

- Oszuści nie dają jednak łatwo za wygraną, dlatego ostrzegamy. Oszuści podający się za policjantów informują zwykle, że ktoś z najbliższej rodziny miał wypadek drogowy i pilnie potrzebuje dużej sumy pieniędzy, żeby wykupić się od odpowiedzialności. Czasami twierdzą, że tropią internetowych hakerów i proszą o przelanie pieniędzy z rachunku lub wyłudzają dane dostępu do konta w banku. Najczęściej proszą o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ostrzegamy seniorów oraz ich najbliższych, aby nie dali się oszukać - dodaje przedstawiciel bielskich stróżów prawa.

Próby wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać u oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej pod nr telefonu 47 85 712 55, 112 lub w dowolnym komisariacie.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.