bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2478

Więcej miejsc do noclegów pojawi się w beskidzkich lasach

Zgodnie z zapowiedziami Lasy Państwowe wyznaczą w każdym z 429 nadleśnictw specjalne obszary leśne, gdzie miłośnicy nocowania w lesie będą mogli uprawiać swoje hobby bez obaw o naruszenie ustawy o lasach. Kolejne, nowe powstaną na terenie Nadleśnictwa Bielsko.

Bushcrafting
Więcej miejsc do noclegów pojawi się w beskidzkich lasach · fot. pixabay.com


Bielscy leśnicy zapraszają na noc do lasu i przygotowują więcej miejsc, gdzie będzie można legalnie obozować. To efekt pilotażu, który odbywał się przez ostatni rok, a o którym pisaliśmy m.in. w tym artykule.

lokalizacja udostępnianego obszaru w Jaworzu
lokalizacja udostępnianego obszaru w Jaworzu · fot. Nadleśnictwo Bielsko


- Jego rezultaty okazały się przełomowe, dlatego leśnicy postanowili, że obszarów do nocowania na dziko w lesie będzie jeszcze więcej i zostaną wprowadzone na stałe. Nowe miejsca będą do dyspozycji odwiedzających od 1 maja tego roku - poinformowała Aleksandra Kosior z Nadleśnictwa Bielsko.

Lokalizacja udostępnianego obszaru w bielskiej Kamienicy
Lokalizacja udostępnianego obszaru w bielskiej Kamienicy · fot. Nadleśnictwo Bielsko


I dodała, że wychodząc naprzeciw szerokiemu zainteresowaniu bushcraftem i survivalem, Nadleśnictwo Bielsko również udostępni obszary leśne pod te formy aktywności, o łącznej powierzchni ok. 530 ha. - Pierwsza strefa będzie pokrywała się z terenem obszaru pilotażowego, druga rozciągać się będzie od Jaworza Nałęża aż pod Błatnią - poinformowała przedstawicielka lasów.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.