bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 kwietnia 2021
  • 25 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 20205

Wysoka nagroda za wskazanie sprawcy podpalenia samochodów

W piątek, 26 lutego około godziny 23.00 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze wiaty na terenie prywatnej posesji przy ul. Jeżynowej w Bielsku-Białej. Mimo błyskawicznej reakcji strażaków straty są ogromne. Pod wiatą znajdowały się dwa luksusowe samochody. Wyznaczono nagrodę za wskazanie sprawcy.

Nocny pożar wiaty i dwóch samochodów - 26.02.2021 · fot. sid / bielsko.info


Mieszkanka posesji zauważyła palące się drewno opałowe składowane koło wiaty. Zawiadomiła straż i wybiegła przed posesję żeby wyjechać samochodami z zagrożonego miejsca. Pożar bardzo szybko się rozwinął. Panowało duże zadymienie i zaczynały pękać opony. Pojazdów nie udało się przeparkować. Nim na miejsce dotarli strażacy z dwóch aut zostały tylko zwęglone skorupy.

Strażacy ugasili pożar i przelali pogorzelisko. Przyczynę pożaru wyjaśni śledztwo. Na miejscu pracowali technicy kryminalistyki i biegły ds. pożarnictwa.

Właściciel oszacował wstępne straty na około 400 tysięcy złotych. Pożar strawił oba pojazdy. To Range Rover Evoque i Mercedes GLE Coupe. W rozmowie z portalem bielsko.info właściciel przyznaje, że jest przekonany o podpaleniu. W miejscu gdzie według relacji jego partnerki pojawił się ogień nie było nic, co mogło ulec samozapłonowi. Potwierdziły to późniejsze ustalenia technika kryminalistyki.

Nagroda za wskazanie sprawcy lub informacji, która doprowadzi do sprawcy.

Mimo upływu dwóch miesięcy śledztwo policji jest w toku. Właściciel spalonych samochodów wyznaczył dwie nagrody, dla osób które pomogą doprowadzić do szybkiego rozwiązania sprawy. Za bezpośrednie wskazanie sprawcy nagroda w wysokości 25 tysięcy złotych lub za informację, która doprowadzi do sprawcy 10 tysięcy złotych. Wszystkie informacje należy kierować pod numerem telefonu +48518176078. Gwarantowana anonimowość.

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.