bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 kwietnia 2021
  • 26 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 11289

Zbiórka elektrośmieci w 32 miejscach na terenie Bielska-Białej

Za nami:

Od 26 kwietnia do 25 czerwca w Bielsku-Białej odbędzie się zbiórka elektrośmieci. We wskazane dni elektrośmieci będą odbierane w 32 miejscach na terenie miasta.

Zbiórka elektrośmieci w 32 miejscach na terenie Bielska-Białej
Zbiórka elektrośmieci w 32 miejscach na terenie Bielska-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


- W miejscu zbiórki stanie specjalny samochód, w którym pracownicy firmy BIOSYSTEM S.A. - firmy przeprowadzającej zbiórkę na zlecenie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej będą przyjmowali elektrośmieci. Podczas zbiórki mieszkańcy będą mogli pozbyć się odpadów, między innymi: AGD - od dużych jak lodówki, zamrażarki, zmywarki, kuchenki elektryczne, odkurzacze itp. po najdrobniejsze, takie jak suszarka do włosów, lampka biurkowa, grzałka elektryczna, toster czy lokówka, RTV - telewizory, tonery, radia, magnetofony, głośniki, telefony komórkowe, monitory, klawiatury komputerowe itp. i innych - np. kabli elektrycznych, ładowarek, baterii. W wyznaczonych miejscach zbiórka będzie odbywała się tylko we wskazanych godzinach podanych w harmonogramie. Organizatorzy proszą o przywożenie elektrośmieci w podanych godzinach i oddawanie ich kierowcy oznakowanego samochodu firmy BIOSYSTEM S.A. - informuje Urząd Miejski w Bielsku-Białej.

- W związku z przypadkami przyjmowania przez osoby postronne (tzw. złomiarzy) elektrośmieci i rozbieraniem ich na części, a później wyrzucania do środowiska niepotrzebnych elementów, np. obudów telewizorów, organizatorzy proszą mieszkańców o odpowiedzialną postawę i dopilnowanie, aby oddawane elektrośmieci trafiły bezpośrednio do rąk pracownika firmy BIOSYSTEM S.A., który zapewni ich transport do instalacji odzysku zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego - dodaje bielski magistrat.

Przy oddawaniu sprzętu należy dbać o bezpieczeństwo swoje i innych - mieć założone rękawiczki, maseczkę i zachowywać odstęp. Harmonogram zbiórek można znaleźć tutaj.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.