bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 9 września 2012
  • wyświetleń: 2203

Przy lotnisku będzie jaśniej

Dobra wiadomość dla spacerowiczów i rowerzystów korzystających z popularnej ścieżki obok bielskiego lotniska. Wreszcie będą mogli tu przychodzić także po zmroku. Już w listopadzie zostanie zainstalowane oświetlenie.

Bielszczanie czekają na to od kilku lat. Ścieżka, która powstała obok lotniska w Aleksandrowicach, jest bowiem ulubionym miejscem wypoczynku dla wielu osób. Ludzie spacerują tutaj przez cały rok, a od wczesnej wiosny do późnej jesieni wielu z nich jeździ na rolkach i rowerach.

Niestety, wzdłuż ścieżki nie zainstalowano oświetlenia, a są osoby, które obawiają się zaglądać tu po zmroku. - W ciemności nie da się bezpiecznie biegać i jeździć na rowerze. Zwłaszcza że zmrok sprzyja pijakom, którzy czasami siedzą tu na ławeczkach - skarżą się mieszkańcy.

Bielszczanie od dawna apelowali do władz o ustawienie latarni. Przed kilkoma miesiącami radny Antoni Kruczek złożył w urzędzie wniosek o zamontowanie przy deptaku oświetlenia. Co na to władze miasta? - Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie oświetlenia w tym miejscu. Prace mają zostać zakończone do 20 listopada - mówi Adam Grzywacz, naczelnik wydziału gospodarki miejskiej w bielskim urzędzie.

W rejonie ulic Zwardońskiej i Lotniczej zostanie ustawionych ponad 40 latarni. - Dzięki nim spacerowicze i rowerzyści będą już mogli bez przeszkód korzystać wieczorami ze ścieżki - zapewnia Grzywacz.

new / bielsko.info, źródło: Gazeta Wyborcza Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.