Wiadomości

  • 21 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2715

Drugie miejsce dla Jarzębinek na Zgierskich Spotkaniach Tanecznych

Kolejny sukces ma na swoim koncie Zespół Tańca i Piosenki Jarzębinki z Bielskiego Centrum Kultury. Grupa taneczna wywalczyła drugie miejsce na 14. Zgierskich Spotkaniach Tanecznych "Drgania przestrzeni".

Jarzębinki, Zgierskie Spotkania Taneczne
Jarzębinki: prezentacja "Gdy już wszystko zostało powiedziane" w kategorii wiekowej 12-15 lat - taniec współczesny · fot. BCK


W związku z sytuacją pandemiczną 14. Zgierskie Spotkania Taneczne Drgania przestrzeni - zorganizowane przez Spółdzielczy Dom Kultury SEM Zgierskiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz Wydział Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zgierza odbyły się 10 kwietnia on-line. Uczestnicy przygotowali swoje etiudy taneczne w wersji filmowej.

Jarzębinki przygotowały prezentację pod tytułem "Gdy już wszystko zostało powiedziane" w kategorii wiekowej 12-15 lat - taniec współczesny. Jury konkursu wyróżniło ten taniec drugą nagrodą spotkań.

- Już po raz kolejny Jarzębinki brały udział w konkursie w Zgierzu. Bardzo cenimy sobie profesjonalne jury, które ocenia występy zespołów - informuje założycielka i kierownik Zespołu Tańca i Piosenki Jarzębinki Barbara Komarnicka-Drużbicz.

- To kolejny sukces Jarzębinek i debiut autorki choreografii Martyny Hickiewicz, która jest moją wychowanką. 14 lat tańczyła w Jarzębinkach, teraz studiuje podobną dziedzinę. Ogromna radość - dodaje kierowniczka zespołu.

Warto wspomnieć, że Barbara Komarnicka-Drużbicz została nominowana w plebiscycie Dziennika Zachodniego Osobowość Roku 2020 w dziedzinie kultury.

ar / bielsko.info

źródło: Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj