Wiadomości

  • 20 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 15163

[FOTO] Tajemnicze laguny z Krakowa pojawiły się w Bielsku-Białej

- Od kilku dni na bielskich przystankach autobusowych oraz w pojazdach komunikacji miejskiej drastycznie wzrosła liczba przypadków pozostawiania bez opieki tajemniczych lagunów - „stworzeń” które stały się globalną sensacją za sprawą krakowskiego „osobnika” - informuje Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego. Z tego powodu wydział przypomina zasady przewozu zwierząt w środkach komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej.

Tajemnicze laguny z Krakowa pojawiły się w Bielsku-Białej - 20.04.2021 · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


O lagunach stało się głośno w połowie kwietnia, kiedy to do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zgłosiła się krakowianka. - Jest brązowe, siedzi na drzewie i to jest ten… noooo, ten... lagun! - powiedziała krakowianka. Relację z przebiegu interwencji publikujemy poniżej.

Loading...


We wtorek tajemnicze laguny pojawiły się w Bielsku-Białej! Jak poinformował Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego, tajemnicze stworzenia "odwiedziły" przystanki oraz autobusy MZK. Z tego powodu wydział przypomina zasady przewozu zwierząt w środkach komunikacji miejskiej w Bielsku-Białej.

- Zgodnie z „Regulaminem przewozu osób w publicznym transporcie zbiorowym” - Uchwała Nr VI/101/2011 Rady Miejskiej w Bielsku-Białej z dnia 12 kwietnia 2011 r. - w pojazdach MZK można przewozić małe zwierzęta pokojowe, jeżeli nie są agresywne, niebezpieczne lub uciążliwe dla podróżujących (np. z powodu hałasu, zapachu). Przewożone zwierzęta powinny być umieszczone w koszach, skrzynkach lub klatkach zabezpieczających przed wyrządzeniem szkody - czytamy w regulaminie.

Jak czytamy w tekście, dozwolony jest przewóz psów, w liczbie nie większej niż jeden pies pod opieką dorosłego podróżnego pod warunkiem, że pasażer posiada aktualne świadectwo szczepienia psa oraz pies jest trzymany na smyczy, ma założony kaganiec i nie zachowuje się agresywnie. Zawsze pasażer odpowiada za szkody powstałe w związku z przewożonym przez siebie zwierzęciem. Jeżeli zwierzę zachowuje się w sposób stwarzający zagrożenie dla innych pasażerów, to na żądanie innych pasażerów, kierującego pojazdem lub kontrolera, pasażer zobowiązany jest opuścić pojazd wraz z przewożonym zwierzęciem.

- Dbajmy o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników podróży - apeluje bielski magistrat.

mp / bielsko.info

źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.