bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1792

Bielscy działkowcy potrzebują wsparcia miasta

Pandemia koronawirusa, a dokładnie jej skutki, nie ominęły bielskich działkowców. Dlatego pojawił się pomysł, by miasto wsparło inwestycje, które do tej pory były ponoszone przez samych członków ROD, m.in. tych z ulicy Daliowej.

ROD Daliowa
Bielscy działkowcy potrzebują wsparcia miasta · fot. Google Maps


Problem poruszyli członkowie Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ulicy Daliowej w Bielsku-Białej. Sprawą zainteresował się radny Roman Matyja.

- Rodzinne Ogródki Działkowe im. Adama Mickiewicza liczą w naszym mieście kilkuset członków, którzy korzystają ze swoich niewielkich działek głównie w celach rekreacyjnych. Niestety ostatnia sytuacja pandemiczna nie pozostała bez wpływu również na finanse organizacji działkowców. Rozpoczynająca się wiosna uwidoczniła na bielskich ogródkach ogrom prac porządkowych i remontowo - modernizacyjnych, jakie członkowie ROD muszą wykonać - zauważył bielski radny.

Jak dodał, najpilniejszą sprawą wydaje się konieczność remontu sieci wodno-kanalizacyjnej.

- Właśnie dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom bielskich działkowców, rozumiejąc społeczną wagę problemu i biorąc przykład z innych samorządów np. Łódź, czy Lublin występuję do pana prezydenta z propozycją udzielenia wsparcia finansowego na inwestycje, które będą realizowane przez członków ROD przy ulicy Daliowej - napisał w swej interpelacji skierowanej do włodarzy miasta.

W tej sprawie bielski Ratusz jeszcze nie zajął stanowiska. Do sprawy będziemy wracać.

raz / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.