bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 16 kwietnia 2021
  • 28 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2636

Będą konsultacje nt. modernizacji linii kolejowej do Zwardonia

Za nami:

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotowują modernizację linii kolejowej nr 139 - na odcinku od Czechowic-Dziedzic przez Bielsko-Białą i Żywiec do granicy państwa. W tej sprawie odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców.

tory kolejowe
Będą konsultacje nt. modernizacji linii kolejowej do Zwardonia · fot. bielsko.info


Trwa opracowywanie studium wykonalności dla zadania "Prace na linii kolejowej nr 139 na odcinku Czechowice Dziedzice - Bielsko Biała - Żywiec - granica państwa". Na ten temat przygotowywane są spotkania konsultacyjne dla mieszkańców. W środę 28 kwietnia o godzinie 10.00 zaplanowano spotkanie dotyczące elementów inwestycji zlokalizowanych na terenie powiatu bielskiego oraz miasta Bielska-Białej.

Konsultacje organizuje konsorcjum firm Arcadis sp. z o.o. (lider)/ Infra - Centrum Doradztwa sp. z o.o./ Instytut Kolejnictwa. Spotkania mają na celu poznanie oczekiwań mieszkańców w stosunku do infrastruktury kolejowej i rynku usług transportowych na tym obszarze. Organizatorzy konsultacji mają nadzieję zebrać aktualne opinie na temat - istniejącej infrastruktury kolejowej i oferty przewozowej, problemów oraz ewentualnych potrzeb infrastrukturalnych i przewozowych.

Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w formie wideokonferencji on-line przy wykorzystaniu oprogramowania Microsoft Teams. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniach proszone są o przekazanie swojego zgłoszenia na adres konsultacje.lk139@infracd.pl do 26 kwietnia br.

Projekt modernizacji obejmuje prace na linii kolejowej nr 139 pomiędzy stacją Czechowice-Dziedzice a granicą polsko-słowacką w rejonie stacji Zwardoń. Jest realizowany na zlecenie zarządcy infrastruktury kolejowej, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

W ramach studium wykonalności przeanalizowane zostaną różne warianty modernizacji linii kolejowej, w celu wyselekcjonowania optymalnego wariantu realizacji inwestycji. Następnie dla wybranego wariantu inwestycji zostanie sporządzona dokumentacja potrzebna w dalszych etapach realizacji przedsięwzięcia.

mp / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.