bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2387

Wsiadł za kierownicę, mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie...

Ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca osobowego fiata zatrzymany wczoraj przez policjantów z bielskiego oddziału prewencji. To nie jedyny kłopot bielszczanina - miał on również cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów. 49-latkowi grozi teraz kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Pijany, alkohol, alkomat, policja, kontrola
Wsiadł za kierownicę, mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie... · fot. Oskar Piecuch / czecho.pl


W środę wieczorem policjanci z wydziału prewencji patrolowali bielską ulicę Sobieskiego, kiedy ich uwagę zwrócił osobowy fiat. Pojazd poruszał się całą szerokością drogi i najeżdżał na krawężniki. Mundurowi postanowili skontrolować kierującego, dlatego zatrzymali pojazd do kontroli.

- Po podejściu do siedzącego za kierownicą mężczyzny okazało się, że jest kompletnie nietrzeźwy, ledwo trzymał się za kierownicą, a po opuszczeniu samochodu z trudnością trzymał równowagę. Po zbadaniu 49-letniego bielszczanina alkomatem wyszło na jaw, że w organizmie miał ponad 3,5 promila alkoholu. Nie miał prawa jazdy, które zostało mu zabrane decyzją administracyjną o cofnięciu uprawnień - poinformował asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

Nieodpowiedzialny kierowca trafił do policyjnej izby zatrzymań, a pojazd został odholowany na policyjny parking. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, za który grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

mp / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.