bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1657

Bielsko-Biała - miasto atrakcyjne nie tylko pod względem cen mieszkań

Materiał partnera:

Bielsko-Biała to miasto wciąż mocno niedoceniane - i to mimo doskonałego położenia, atrakcyjnych cen mieszkań i mnóstwa terenów rekreacyjnych, z których chętnie korzystają mieszkańcy miasta. Co jeszcze sprawia, że warto zainteresować się zakupem nieruchomości w Bielsku-Białej?

Bielsko-Biała - miasto atrakcyjne nie tylko pod względem cen mieszkań


Blisko do aglomeracji śląskiej, blisko w góryBielsko-Biała leży praktycznie u stóp Beskidów, co sprawia, że jest idealną bazą wypadową w góry. Turyści, którzy przyjeżdżają w Beskidy z różnych stron kraju często zatrzymują się po drodze właśnie w Bielsku-Białej, chcąc zwiedzić zabytkowe centrum. Podobnie postępują turyści, którzy wybierają się na Słowację czy do Czech.

Stolica Podbeskidzia to jednak też świetne miejsce dla osób, które chcą pracować w aglomeracji śląskiej (zwłaszcza w Katowicach), ale - niekoniecznie w niej mieszkać, ponieważ wolą mniejsze, mniej zatłoczone miejscowości. Odległość między Bielsko-Białą a stolicą aglomeracji to mniej niż 60 km - czyli ok. godzina jazdy samochodem. To oznacza, że mieszkańcy Bielsko-Białej nie mają problemów z dojazdem do pracy, a jednocześnie mogą cieszyć się spokojem, jaki gwarantuje im mieszkanie w mniejszej miejscowości.

Mały WiedeńBielsko-Biała to również miasto niezwykle atrakcyjne wizualnie - bywa nawet nazywana „małym Wiedniem”. Zresztą, co ciekawe, z Bielska-Białej do stolicy Austrii jazda samochodem trwa krócej niż podróż do Warszawy.

Stolica Podbeskidzia urzeka turystów piękną zabudową, a także licznymi pałacami i rezydencjami. W Bielsku-Białej nie brakuje też terenów zielonych, świetnie zaprojektowanych parków czy nawet zabytkowych budynków dawnych fabryk - podobnych do tych znanych z Łodzi. Bielsko-Biała zresztą bardzo długo była drugim największym miastem włókienniczym w Polsce.

Atrakcyjne ceny nieruchomości - dobre miejsce na zakup mieszkań inwestycyjnychTo wszystko sprawia, że Bielsko-Biała jest nie tylko dobrym miejscem do życia, ale także miastem, w którym warto rozejrzeć się za mieszkaniami inwestycyjnymi. Ceny nieruchomości w Bielsku-Białej z roku na rok rosną, dlatego można się spodziewać, że inwestor - po kilku lub kilkunastu latach - odsprzeda je ze znacznym zyskiem.

Jeszcze bardziej opłacalny może być zakup mieszkania pod wynajem. Dobrą inwestycją mogą być na przykład kawalerki do wynajęcia w Bielsku-Białej. Cena za wynajem to przeciętnie od 1200 do nawet 1700 zł - są to ceny porównywalne do tych z największych miast, w tym Warszawy. Tymczasem za metr kwadratowy mieszkania w stolicy trzeba zapłacić nawet dwukrotnie więcej niż w Bielsku-Białej. Tym samym stopa zwrotu z inwestycji może być znacznie wyższa.

Bielsko-Biała jest zatem miastem atrakcyjnym pod wieloma względami. To przede wszystkim dobre miejsce do życia, pozytywnie oceniane przez samych mieszkańców. Dużą rolę odgrywa atrakcyjne położenie - z Bielska-Białej można szybko dostać się zarówno w góry jak i do aglomeracji śląskiej czy poza granice kraju, do Czech i na Słowację. To z kolei sprawia, że to także atrakcyjne miejsce dla inwestorów, których z roku na rok będzie przybywać prawdopodobnie coraz więcej.