bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 14 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 501

Odpowiednia oprawa walnego zgromadzenia

Materiał partnera:

Wiosną rozpoczyna się w kołach łowieckich okres walnych zgromadzeń, czyli najważniejszych w roku zebrań członków koła. Lata temu spora liczba myśliwych traktowała walne zgromadzenie jako wręcz przykry obowiązek. Ot, kilkugodzinne posiedzenie, w trakcie którego padają długie przemowy, a jedyne interesujące wywody toczą się w trakcie przerwy na papierosa.

Odpowiednia oprawa walnego zgromadzenia
Ponieważ najczęściej odbywały się w niedzielę, każdy spieszył na rosół i schabik i nie w głowie mu przesiadywać w twardej ławce wynajętej auli, lub ciasnej izbie domku myśliwskiego. Na całe szczęście, ostatnie lata i znaczna zmiana świadomości myśliwych wobec swej pasji wniosły powiew świeżości do tych corocznych spotkań, które nie tylko są podsumowaniem całego roku wytężonej pracy, rozliczeniem finansowym, ale też okazją do spotkania, integracji, kultywowania tradycji łowieckich. Coraz mniej osób miga się przed udziałem w zgromadzeniu, a co ważniejsze, jeszcze mniej przychodzi na nie ubrane jak na grilla z sąsiadami - myśliwi poważnie podchodzą do swojej roli i wreszcie zaznaczają swój status ubiorem i dodatkiem. Nie chodzi, broń Boże, o uczynienie z zebrania gali lub balu! Natomiast bez wątpienia tak ważne wydarzenie w roku łowieckim wymaga poważnego podejścia i eleganckiego, wyrażającego szacunek stroju.

Najpopularniejszy pozostaje strój organizacyjny Polskiego Związku Łowieckiego, zwany potocznie mundurem. Nadaje on powagi, manifestuje przynależność do określonej organizacji i podkreśla, że łowiectwo jest w jakimś sensie służbą przyrodzie i człowiekowi jako jego części. Nie wszyscy jednak chcą ubierać się jednakowo, niektórym fason lub kolor „munduru” nie odpowiada, jak zatem odziać się na walne zgromadzenie swojego koła?

Musimy pamiętać, że jest to okazja oficjalna. Nie ma potrzeby zakładać garnituru, ale świeżo wyprasowana koszula podkreślona krawatem lub eleganckim bolo zawsze będzie dobrze widziana. Celujmy w koszule jednokolorowe, albo w drobną krateczkę o jasnych kolorach. Grube flanele lepiej zostawić na jesienne biesiady, materiał powinien być cienki i przewiewny. Marynarkę można spokojnie pominąć, lecz gdyby aura nie sprzyjała, można założyć cienki, wełniany lub bawełniany sweter w klasycznym kroju. Unikajmy zakładania spodni z kieszeniami bocznymi, tzw. bojówek, gdyż nie ważne jak wygodne by nie były, kojarzą się raczej z odzieżą roboczą lub na polowanie. Proste spodnie na pasku zadadzą szyku i doskonale skomponują się z elegancką „górą”. Do tego proste, klasyczne półbuty, najlepiej z licowej lub zamszowej skórki i uzyskamy doskonały efekt. Warto zadbać też o stylowe dodatki, jak kapelusz, elegancki kaszkiet, wspomniany wcześniej krawat, czy pasek ze stylową klamrą. Te drobne detale nie tylko upiększą nas, ale być może zostaną zauważone w drodze na zebranie, przez osoby niezwiązane z łowiectwem i skierują na nie ich zainteresowanie! https://fraya.pl