REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 13 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 12798

6-latka zaginęła na placu zabaw. Jej poszukiwania trwały blisko godzinę

Blisko godzinę trwały wczoraj poszukiwania 6-latki, która zaginęła na jednym z bielskich osiedli mieszkalnych. Zaginięcie dziewczynki zgłosili przestraszeni rodzice, gdy zniknęła im z oczu w rejonie placu zabaw. Dziecko zostało odnalezione całe i zdrowe w bloku znajdującym się kilka ulic dalej.

policja, prewencja, mundur
6-latka zaginęła na placu zabaw. Została odnaleziona po godzinie · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło wczoraj po południu w Bielsku-Białej. - Dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie o zaginięciu 6-letniej dziewczynki, która miała się zgubić na jednym z bielskich osiedli mieszkalnych. Rodzice stracili dziewczynkę z oczu, kiedy bawiła się na placu zabaw i nie potrafili jej znaleźć. Dziecko nie reagowało na wołania rodziców, nigdzie nie było po nim śladu. Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole, przewodnik z psem tropiącym oraz mundurowi z wapienickiego oddziału prewencji. W poszukiwania zostali zaangażowani również policjanci z wydziałów do zwalczania przestępczości gospodarczej i kryminalnego bielskiej komendy oraz patrole ruchu drogowego - relacjonuje asp. szt. Roman Szybiak, p.o. oficera prasowego KMP w Bielsku-Białej.

- Policjanci sprawdzali każde miejsce, w którym mogłaby znajdować się zaginiona dziewczynka. Jej rysopis znał każdy policjant pełniący tego dnia służbę. Stróże prawa patrolowali rejon dworców autobusowych i kolejowych, przystanki i zajezdnie taksówek w poszukiwaniu dziecka. W niespełna godzinę od zgłoszenia zaginięcia 6-latkę znaleźli mundurowi z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej - dodaje przedstawiciel bielskich stróżów prawa. Dziecko, nie wiedząc, że szukają go rodzice i policjanci, bawiło się w innym bloku kilka ulic dalej. Było całe i zdrowe, a chwilę później wróciło pod opiekę rodziców.

mp / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.