Wiadomości

  • 13 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 10453

Wiemy, kiedy dzieci mają wrócić do przedszkoli i szkół

Jeśli potwierdzi się tendencja spadkowa zakażeń na COVID-19, dzieci wrócą do żłobków i przedszkoli już w poniedziałek 19 kwietnia. Tydzień później do szkół mają wrócić uczniowie klas 1-3.

gimnazjum nr 15, sala, szkoła, klasa
Nauczanie w szkołach podstawowych ma wrócić 26 kwietnia · fot. bielsko.info


O zakładanym przez rząd scenariuszu opowiadał dziś rano na antenie RMF FM Przemysław Czarnek, minister edukacji narodowej.

- Zakładamy, że od 19 kwietnia będzie to możliwe. Kluczowe będą jednak dane dotyczące zakażeń z jutrzejszego dnia i czwartku. Jeżeli one potwierdzą tendencję spadkową, to jest wielka szansa, że od 19 kwietnia będziemy wracać do przedszkoli i żłobków. W następnym tygodniu do nauki wrócą uczniowie klas 1-3 i pozostałych szkoły podstawowej, a następnie w maju uczniowie szkół ponadpodstawowych - mówił Przemysław Czarnek na antenie radia RMF FM.

Jeden ze scenariuszy powrotu dzieci do szkół zakłada nauczanie hybrydowe. Oznacza to, że połowa dzieci będzie uczyć się stacjonarnie w placówce, druga połowa w lekcjach uczestniczyć będzie za pośrednictwem internetu w domu. Decyzja o wprowadzeniu nauczania hybrydowego ma być zależna od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

Gość Roberta Mazurka zapowiedział, że na ten moment niezagrożone są terminy matur.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: RMF FM

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj