Wiadomości

  • 17 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1605

Skorzystaj z projektu i stwórz z sąsiadami osiedlowy ogródek

Powstanie nowych, osiedlowych ogródków jest na wyciągnięcie ręki. Wszystko dzięki Fundacji Banku Ochrony Środowiska i VII edycji projektu grantowego Zielona Ławeczka.

zielony ogródek
Skorzystaj z projektu i stwórz z sąsiadami osiedlowy ogródek · fot. Fundacja Banku Ochrony Środowiska


Projekt Zielona Ławeczka zachęca do rozpoczęcia współpracy sąsiedzkiej lub podjęcia kolejnych działań przez istniejące grupy. Poprzednie edycje projektu cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem społecznym i medialnym. Do tej pory organizatorzy przedsięwzięcia przeznaczyli łącznie ponad 140.000 złotych na rewitalizację zaniedbanych lub niezagospodarowanych zakątków na polskich osiedlach. Głównie dzięki inicjatywie mieszkańców powstało ponad 120 osiedlowych miniogrodów.

Na czym polega projekt?Sąsiedzi łączą siły i rejestrują się poprzez stronę internetową https://zielonalaweczka.pl/. Następnie przygotowują projekt zazielenienia wybranego terenu i mają szansę otrzymać od Fundacji Banku Ochrony Środowiska grant pieniężno-rzeczowy o maksymalnej wartości do 1.950 złotych. Na grant składa się dofinansowanie na zakup roślin i elementów aranżacji oraz nagroda rzeczowa w postaci ławki parkowej. Dodatkowo w ramach tegorocznej edycji chętne zespoły mogą otrzymać środki finansowe na zakup elementów niezbędnych do stworzenia obiektów mikroretencji.

Inicjatywa skierowana jest do grup sąsiedzkich z otwartych osiedli w miastach powyżej 10.000 mieszkańców. Czas na przysyłanie projektów do oceny mija 6 czerwca br. Więcej informacji pod adresem http://www.zielonalaweczka.pl.

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.