Wiadomości

  • 9 kwietnia 2021
  • 11 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4219

Kolejny Maluch wykonuje dużą robotę! Stanął na bielskim skwerze

Kolejny mały Fiat rozpoczął swą zaszczytną misję zbierania plastikowych nakrętek. Stanął w piątek na skwerku u zbiegu ulic Michałowicza i Aleksandrowickiej.

maluch suez, nakrętki
Kolejny Maluch od Suez stanął w piątek na skwerku u zbiegu ulic Michałowicza i Aleksandrowickiej - 09.04.2021 · fot. Paweł Sowa/Wydział Prasowy UMBB


To czwarty taki pojemnik w mieście. Maluch, do którego można już wrzucać nakrętki, jest koloru białego z dwoma pomarańczowymi pasami. Pozostałe maluchy - pojemniki na nakrętki znajdują się: czerwony przy ul. Podgórze na osiedlu Złote Łany, żółty przy dużym markecie na osiedlu Karpackim od strony ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego oraz zielony w Straconce naprzeciwko kościoła Matki Bożej Pocieszenia. Piąty - pomarańczowy maluch lada dzień stanie na osiedlu Wojska Polskiego. Wszystkie ustawione do tej pory maluchy bielszczanie sukcesywnie zapełniają nakrętkami.

Miasto ma też pomysły na kolejne pojemniki, już w innych kształtach, które staną m.in. w Cygańskim Lesie i przy stadionie w Wapienicy. Warto dodać, że sponsorem pięciu wyprodukowanych do tej pory maluchów jest firma SUEZ.

Pojemniki przeznaczone są na wszelkie plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to więc być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. Do maluchów można wrzucać również nakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki - trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.

Idea zbierania nakrętek ma nie tylko wymiar ekologiczny, ale również charytatywny. Każdy ustawiony do tej pory maluch ma swojego opiekuna - są to organizacje pożytku publicznego funkcjonujące na terenie Bielska-Białej. Czerwonym maluchem na Złotych Łanach opiekuje się oddział Krajowego Towarzystwa Autyzmu. Żółty maluch na osiedlu Karpackim jest doglądany przez Fundację Serca Dla Maluszka, a maluch w Straconce przez Fundację Pomaluj Nasz Świat. Natomiast Fundacja Pomaluj Mój Świat w kooperacji z firmą SUEZ zaopiekuje się nakrętkami z malucha u zbiegu ulic Mieczysława Michałowicza i Aleksandrowickiej. Środki pozyskane ze sprzedaży plastiku pomagają finansować prowadzenie zabiegów w komorze hiperbarycznej. Korzystają z niej podopieczni bielskiej Fundacji Pomaluj Mój Świat.

suez, maluch

ar / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.