Wiadomości

  • 8 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2188

Będą zmiany w terminach etapów bielskiego budżetu obywatelskiego

Budżet obywatelski, w którego ramach samorząd „daje” w ręce mieszkańców określoną sumę z budżetu miasta, aby ci mogli osobiście zadecydować, na co zostaną wydane pieniądze. To doskonała okazja, by zmieniać najbliższą okolicę. Wielu osobom jednak szalejąca pandemia koronawirusa może utrudniać zaangażowanie się w tę obywatelską ideę, dlatego prezydent Bielska-Białej zdecydował o wydłużeniu poszczególnych terminów, m.in. na składanie projektów.

Pod koniec marca ruszył drugi etap Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej 2022. Obejmuje on składanie przez mieszkańców projektów inwestycji, a jego termin zaplanowano do 26 kwietnia. Kolejnym etapem akcji ma być ocena i opiniowanie złożonych pomysłów, a potrwać miało to do 15 września.

Jak jednak się okazuje, terminy te ulegną zmianie.

- W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19 oraz wprowadzeniem obostrzeń i ograniczeń na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, zwracam się z prośba o zmianę harmonogramu budżetu obywatelskiego 9. edycji tzn. O wydłużenie terminów w etapie drugim oraz etapie trzecim - zaapelował bielski radny Marcin Litwin.

Do tej prośby przychylił się Jarosław Klimaszewski, prezydent Bielska-Białej.

- Podobnie jak to miało miejsce w ubiegłorocznej 8. edycji Budżetu Obywatelskiego Bielska-Białej, mając na uwadze sytuację związaną ze stanem pandemii oraz wprowadzonymi, najnowszymi obostrzeniami, zdecydowałem o wydłużeniu terminów związanych z procedurą Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 - poinformował włodarz miasta.

A to oznacza, że zmienią się terminy składania formularzy z propozycjami projektów, oceny merytorycznej oraz dokonywanej przez Rady Osiedli, głosowania mieszkańców na pozytywnie zaopiniowane projekty, a także podanie wyników głosowania do publicznej wiadomości.

- Zarządzenie Prezydenta Miasta Bielska-Białej w tej sprawie zostanie przygotowane w pierwszej połowie kwietnia bieżącego roku - dodał Klimaszewski.

raz / bielsko.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.