bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4510

[FOTO] Zderzenie dostawczego Fiata i BMW na S-52 w Jasienicy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Do zdarzenia doszło w środę, 7 kwietnia około godziny 11.30 na S-52 w Jasienicy. Na pasie w stronę Bielska-Białej, w okolicach zakładu Ceramiki Pilch zderzyły się dwa pojazdy: BMW serii 2 Coupe i Fiat Scudo wersji dostawczej. W związku ze zgłoszeniem wypadku drogowego interweniowały wszystkie służby ratunkowe.

Wypadek w Jasienicy - 7.04.2021 · fot. Bielskie Drogi


Z relacji kierującego Fiatem wynika, że poruszał się on lewym pasem ruchu i wyprzedzał ciąg pojazdów. Przed nim, także lewym pasem jechał samochód marki BMW. Niezidentyfikowany pojazd jadący prawym pasem ruchu miał gwałtownie zmienić pas na lewy i zmusić kierowcę BMW do gwałtownego hamowania. Doszło do najechania na tył, w którego wyniku BMW wypadło z drogi i zatrzymało się na poboczu.

Kierowcy Fiata nic się nie stało. Kierujący BMW potrzebował pomocy medycznej. Doznał urazu kręgosłupa i nie potrafił samodzielnie opuścić pojazdu. Strażacy pomogli wydobyć go z pojazdu i przekazali ratownikom medycznym. Na miejscu były dwie karetki pogotowia ratunkowego. Jeden zespół ratownictwa medycznego z powiatu Cieszyńskiego, który zatrzymał się widząc zdarzenie (ratownicy w kombinezonach ochronnych). Druga karetka to ta, która była dysponowana na miejsce i dotarła po kilku minutach. W działaniach brały udział zastępy JRG-2 z Bielska-Białej o OSP Jasienica. Utrudnienia w ruchu trwały przeszło godzinę.

Na chwilę obecną nie wiadomo czy zdarzenie zakończy się mandatem czy sprawa będzie miała swój finał w sądzie. Mężczyzna, mieszkaniec woj. łódzkiego kierujący BMW trafił do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej. Dopiero po badaniach okaże się czy silny ból pleców to sprawa przejściowa, czy konieczna okaże się hospitalizacja i dalsze leczenie.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj