REKLAMA WYBORCZA

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 20371

[FOTO] Wielkanocna ślizgawka. Przełęcz Salmopol nieprzejezdna!

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem i samego śniegu, spowodowały oblodzenie drogi wojewódzkiej nr 942 w rejonie przełęczy Salmopol. Droga między Szczyrkiem i Wisłą była w niedziele południe zablokowana.

Zablokowana przełęcz Salmopol - 4.04.2021 · fot. Bielskie Drogi


Przed wjazdem na przełęcz z obu stron są ustawione znaki C-18 (nakaz używania łańcuchów przeciwpoślizgowych). Żaden z kierowców, którzy wybrali się w niedzielne południe na przejażdżkę, nie miał założonych łańcuchów. Opony zimowe nie gwarantowały w takich warunkach sukcesu. Co ciekawe, kierowca Seata Ibizy wybrał się w podróż na letnich oponach. Był zdziwiony faktem, że w górach jest śnieg.

Doszło do jednej, zupełnie niegroźnej kolizji, przy której musiał interweniował patrol policji. Niezbędna była także interwencja drogowców, którzy musieli porządzenie przesypać solą kilkusetmetrowy fragment drogi.

W takich warunkach kierowcom zalecamy wybrać alternatywną drogę (DW941) i odpowiednio przygotować się na wyjazd w góry. Bez łańcuchów na wyżej położonych drogach może być bardzo ciężko.

sid / bielsko.info

źródło: bielskiedrogi.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.