Reklama

Wiadomości

  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 1718

Wolontariusze Polski 2050 posprzątali nasze okolice

Wolontariusze Stowarzyszenia Polska 2050 z rejonów Bielska-Białej, Pszczyny i Czechowic-Dziedzic w minioną niedzielę, 28 marca sprzątali lasy i uczęszczane ścieżki w ramach wiosennej, ogólnopolskiej akcji „Posprzątaj swoją okolicę”.

Wolontariusze Polski 2050 posprzątali nasze okolice
Wolontariusze Polski 2050 posprzątali nasze okolice · fot. Polska 2050 - Podbeskidzie


- Pomimo trudnej sytuacji pandemicznej w małych grupach zdecydowaliśmy się na posprzątanie ulubionych miejsc, aby ulżyć trochę naszej planecie i oczyścić ją z dzikich wysypisk i śladów obecności nieodpowiedzialnych osób - mówi Zuzanna Niezabitowska, wolontariuszka Stowarzyszenia Polska 2050.

W Bielsku-Białej wolontariusze zebrali śmieci w okolicach zapory w Wapienicy, lasku przy osiedlu Langiewicza oraz ulicy Kamienickiej. - To od nas samych zależy, czy będziemy spędzać czas w zadbanych i czystych terenach zielonych - dodaje wolontariuszka.

Wolontariusze Polski 2050 posprzątali nasze okolice
Wolontariusze Polski 2050 posprzątali nasze okolice · fot. Polska 2050 - Podbeskidzie


- Zapraszamy wszystkich mieszkańców do dołączenia do nas w kolejnych akcjach sprzątania - śmieci jest w naturze niestety bardzo dużo i zebrane przez nas ponad 50 worków do zaledwie wierzchołek góry lodowej, jaką jest problem wyrzucania odpadów do lasów - zachęca Niezabitowska.

Stowarzyszenie Polska 2050 - Region Podbeskidzie planuje regularne akcje w Bielsku-Białej, Żywcu, Pszczynie, Czechowicach-Dziedzicach i sąsiadujących miejscowościach. Wszystkie osoby, chcące wziąć udział w akcjach, mogą dołączyć do grupy na Facebooku Polska 2050 Śląskie - region Podbeskidzie lub napisać email na adres polska2050podbeskidzie@op.pl

Worki i rękawiczki Stowarzyszenie Polska 2050 - Region Podbeskidzie otrzymało od UM w Bielsku-Białej oraz UM w Czechowicach Dziedzicach. Śmieci zostały odebrane przez SUEZ oraz częściowo zawiezione do PSZOK-u.

mp / bielsko.info

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.