bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 2450

Coraz bliżej do bielskiego programu na dofinansowanie wymiany pieców

Nad dopracowaniem regulaminu projektu grantowego "Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej" pracuje Urząd Miejski. Stosowne informacje oraz dokumenty dotyczące naboru do tego projektu wkrótce ukażą się na stronie internetowej samorządu. Wszystko jest jednak uzależnione od sytuacji pandemicznej.

piec, węgiel, ogień, ogrzewanie
Coraz bliżej do bielskiego programu na dofinansowanie wymiany pieców · fot. UM Bielsko-Biała


Prace nad regulaminem projektu grantowego poprzedziły zorganizowane przed Urząd Miejski w dniach od 1 do 15 marca konsultacje społeczne. Projekt "Likwidacja starych źródeł ciepła na paliwa stałe w Bielsku-Białej" jest dofinansowywany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Obecnie trwa proces dopracowywania regulaminu projektu. Ale już teraz wiadomo, że w jego ramach właściciel domu jednorodzinnego na terenie Bielska-Białej, ogrzewający go węglem lub innym paliwem stałym, będzie mógł przejść na ogrzewanie gazem, ciepłem sieciowym, prądem czy pompą ciepła, likwidując stary piec węglowy przy wykorzystaniu grantu.

Do projektu zgłoszony będzie mógł być tylko ten dom, który jest ocieplony lub zostanie ocieplony przed wykonaniem modernizacji kotłowni na ekologiczną, np. przy wykorzystaniu programu rządowego "Czyste Powietrze". Maksymalna wysokość grantu dla inwestycji wynosi 11.000 zł za wyjątkiem pompy ciepła, dla której maksymalna wysokość grantu to 22.000 zł.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.