bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 1040

Kalkulator kredytowy to świetne narzędzie - przekonaj się o tym!

Artykuł sponsorowany:

Coraz więcej osób decyduje się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, czy hipotecznego. Nic dziwnego, inwestycje, konieczność rozbudowy, czy nawet budowy domu jednorodzinnego to zawsze spory wydatek. Nie zawsze masz na to odpowiednią sumę odłożonych pieniędzy, więc wybierasz kredyt. Zastanawiasz się jednak pewnie, na jaki bank postawić, ile pożyczyć, jakie będą raty i na jaki okres możesz pożyczyć pieniądze. W obliczeniu wszystkiego pomoże kalkulator kredytowy!

1. Kalkulator kredytowy - co dla Ciebie obliczy?
2. Sprawdź ranking kredytów na Direct Money w prosty sposób!

Prosty, szybki i przede wszystkim precyzyjny. Tak można określić kalkulator kredytowy, który okazuje się być nieodzownym narzędziem dla wielu osób chcących wziąć kredyt. Chcesz dowiedzieć się, co dokładnie oferuje to narzędzie, a także gdzie możesz je znaleźć? Może chciałbyś poznać ranking banków ułożonych wedle najniższych rat i kosztów kredytu na kwotę, którą chciałbyś pożyczyć? Sprawdź ten artykuł!

Kalkulator kredytowy - co dla Ciebie obliczy?Z pomocą kalkulatora kredytowego obliczysz na przykład miesięczną ratę kredytu, czy tą jednorazową, jeśli jest ona częstsza. Wprowadzając odpowiednie oprocentowanie, a do tego prowizje, jeśli taka istnieje, poznasz kompletne koszty kredytu, na jakie będziesz musiał się przygotować. W końcu dowiesz się, ile zapłacisz za całość, jeśli na przykład pożyczysz 200 tysięcy złotych na okres 10 lat. Co ważne, z pomocą kalkulatora kredytowego obliczysz zarówno wszelkie koszty i raty w przypadku kredytu gotówkowego, jak i w przypadku kredytu hipotecznego, bo te dwa różnią się nieco od siebie. Jak sam widzisz, kalkulator kredytowy to świetne narzędzie, które może już zawczasu przygotować Cię na ewentualne koszty. Co więcej, pozwoli Ci poznać najlepsze oferty banków. Często bowiem jest tak, że jeden bank jest na czele, ale kiedy zmieni się mocno kwota kredytu lub okres spłat, nagle staje się rozwiązaniem, na które nie warto stawiać. Poznaj teraz dwa przykłady, pierwszy kredytu gotówkowego, a drugi kredytu hipotecznego, dowiedz się, na jaki bank warto wtedy stawiać!

Sprawdź ranking kredytów na Direct Money w prosty sposób!Postanowiliśmy sprawdzić, ile musimy zapłacić i jaka będzie rata kredytu, kiedy zdecydujemy się wziąć kredyt gotówkowy oraz hipoteczny. Dane są oparte na kalkulatorze dostępnym na stronie Direct Money! No dobrze, przejdźmy więc do wyników.

Pierwszy przypadek to kredyt gotówkowy na 100 tysięcy na okres dokładnie 36 miesięcy. Nasze oprocentowanie to 5%, a prowizja dokładnie 4%, co nam wyszło? Wysokość rat to ponad 3100 złotych, a całkowita kwota do spłaty wynosi 112 tysięcy. Który bank oferuje najlepsze warunki, jeśli chcemy wziąć kredyt na taki okres i o takiej sumie? Alior Bank, który nie pobierze od nas prowizji, oprocentowanie tam wynosi 4%, a RRSO 8%. Rata będzie bardzo zbliżona, różnica to bowiem jedynie 4 złote, łączna kwota do spłaty to z kolei różnica kilkuset złotych. Naprawdę dobra oferta!

Drugi przypadek to kredyt hipoteczny na 200 tysięcy, gdzie okres spłat to 10 lat. Nasze oprocentowanie wyniosło 4 procent, a prowizja jedynie 2%. Na jakie koszty musielibyśmy się przygotować? Ratę w wysokości 2 tysięcy złotych w przypadku rat stałych, a także całkowity koszt kredytu wynoszący 247 tysięcy. Który bank w przypadku 200 tysięcy i 10 lat oferuje najlepsze warunki? Okazało się, że byłby to PKO Bank Polski, który nie pobiera prowizji, ma 2,2% oprocentowanie, a także RRSO wynoszące 2,12%. Rata wyniosłaby nawet mniej, bo 1850 złotych, a całkowity koszt jedynie 221 tysięcy! To aktualnie najlepsza oferta na "Własny Kąt" według PKO BP.