bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 29 marca 2021
  • wyświetleń: 473

Nawierzchnie sportowe poliuretanowe - dlaczego warto na nie postawić?

Materiał partnera:

Obiekty sportowe i rekreacyjne cieszą się powodzeniem już nie tylko wśród zawodowych sportowców. Coraz częściej z takich miejsc korzystają amatorzy aktywnego wypoczynku na powietrzu, którzy mogą na nawierzchniach sportowych doskonalić swoje umiejętności. By jednak bez obaw korzystać z takich obiektów, ważny jest dobór odpowiedniego podłoża. Jak wypadają nawierzchnie sportowe poliuretanowe - czy to dobry pomysł?

Nawierzchnie sportowe poliuretanowe - dlaczego warto na nie postawić?


Nawierzchnie sportowe poliuretanowe o szerokim zastosowaniuWarto pomyśleć o nawierzchniach sportowych poliuretanowych, kiedy planuje się postawić obiekt sportowy typu stadion lekkoatletyczny, czy wielofunkcyjne boiska. Można mieć pewność, że wytrzymają trudy intensywnej eksploatacji, nawet wtedy, gdy będą na nich ćwiczyć osoby noszące buty wyposażone w kolce.

Z nawierzchni poliuretanowych mogą być także zadowoleni ci, którzy okazjonalnie uprawiają sport, w tym dzieci w wieku szkolnym. Nierzadko więc przyszkolne boiska są jednym z tych miejsc, gdzie te podłoża znajdują swoje zastosowanie. Zapewniają poczucie bezpieczeństwa, niezależnie od tego, czy użytkuje się je „we właściwy sposób”. Nawet jeśli uczeń wróci ze szkoły z dwóją i będzie chciał się „wyżyć” na poliuretanowej nawierzchni, nie uszkodzi jej.

Poliuretanowe podłoże sprawdza się także na placach zabaw, z których korzystają najmłodsi. Można więc mieć pewność, że doskonale znosi wszelkiego rodzaju trudy, jakie wiążą się z bliskim kontaktem tej grupy użytkowników.

Z nawierzchni tej będą również zadowoleni ci, którzy amatorsko lub zawodowo grają w tenisa. Zapewnia dobrą przyczepność i jest wystarczająco sprężysta, by piłeczka odbijała się powtarzalnie na tej samej wysokości przy określonej sile uderzenia.

Nawierzchnie sportowe poliuretanowe przystosowane do różnych warunkówKładąc nawierzchnie sportowe poliuretanowe, można je dopasować do konkretnego przeznaczenia. Wybór tych nawierzchni jest naprawdę spory - to m.in. wersja natryskowa, odporna na kolce i przepuszczająca wodę, czy antypoślizgowa typu 2S.

Z uwagi na tak szeroki wybór, podłoże to można dobrać bardzo precyzyjnie do tego stopnia, że nawierzchnia poliuretanowa może być personalizowana do określonego zastosowania. Dzięki temu też zachowuje długą żywotność, a jej wygląd nie traci na swojej estetyce z biegiem czasu. Wystarczy tylko pamiętać o tym, by je odpowiednio i systematycznie konserwować, a nie trzeba będzie ich wymieniać na nowe.

Nawierzchnie sportowe poliuretanowe - dlaczego warto na nie postawić?


Nawierzchnie sportowe poliuretanowe szybkie w montażuNawierzchnie wykonane z poliuretanu bardzo szybko można zastosować w wyżej wymienionych miejscach i obiektach. Trzeba tylko dobrać odpowiedni wariant, a następnie położyć ją na podłożu. Układa się ją bezpośrednio na placu budowy.

Możliwość położenia nawierzchni sportowych poliuretanowych od razu na placu budowy bywa niezwykle satysfakcjonująca. Jednak wiąże się to z koniecznością wyposażenia w odpowiedni sprzęt, który to zapewni. Jeśli więc ułożenie takiego podłoża ma mieć miejsce na terenie zadaszonego i zamkniętego obiektu, na przykład stadionu, może się okazać, że nie zawsze będzie to proste przedsięwzięcie.

Jeśli chodzi o sprzęt, z jakiego się najczęściej korzysta, to przeważnie są to specjalistyczne rozkładarki mas poliuretanowych. Dzięki nim można mieć pewność, że nawierzchnia ta będzie mieć odpowiednią grubość, a także że nie straci swoich właściwości. Za pomocą takich maszyn można naprawdę szybko wyposażyć dany obiekt, czy teren w odpowiednie podłoże poliuretanowe.

Sprawdź ofertę Alpinka - Boiska sportowe