bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 24 marca 2021
  • 1 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4602

Od 1 kwietnia zmiany w komunikacji publicznej. Będzie więcej kursów

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Od czwartku, 1 kwietnia wprowadzony zostaje kolejny etap zmian optymalizacyjnych na sieci komunikacyjnej w Bielsku-Białej. O zmianach poinformował Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego.

ITS, MZK, autobus, 3 maja, sygnalizacja, korki
Od 1 kwietnia zmiany w komunikacji publicznej. Będzie więcej kursów · fot. bielsko.info


Jak już informowaliśmy, w związku z wygaśnięciem porozumienia komunalnego regulującego zasady prowadzenia lokalnego transportu zbiorowego pomiędzy Miastem Bielsko-Biała a Gminą Jasienica wprowadzone zostają następujące zmiany w kursowaniu linii nr 25, 51 oraz 52. Więcej o tych zmianach pisaliśmy tutaj.

Od 1 kwietnia zwiększona zostanie częstotliwość kursowania wybranych linii. I tak na popularnej linii nr 10 uruchomione zostają dodatkowe kursy w godzinach szczytów komunikacyjnych - odjazdy autobusów planowane są nawet co 10 minut - zapewniające wyższą częstotliwość kursowania w relacjach z i do centrum miasta. Dodatkowe kursy zostają wydłużone do przystanków Wapienica Giełda oraz Wapienica Park Przemysłowy.

Na linii nr 22 uruchomione zostaną dodatkowe kursy zapewniające wyższą częstotliwość kursowania w relacjach z i do centrum miasta. O dodatkowe kursy w dni robocze wzbogaci się również linia nr 33, zostanie ona również uruchomiona w niedziele i święta. Trasa przejazdu linii nr 27 zostanie skrócona do przystanku Warszawska Dworzec - będzie to zapewnienie przesiadki na częściej kursującą linię nr 22 do Osiedla Sarni Stok.

Zmiany na sieci komunikacyjnej od 1 kwietnia - schemat
Zmiany na sieci komunikacyjnej od 1 kwietnia - schemat · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej


Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego wprowadza również "równe takty kursowania" oraz synchronizację godzin odjazdów:
  • wprowadzenie taktu kursowania linii nr 22, która w połączeniu z kursami linii nr 25 zapewni częstsze połączenia na odcinku Osiedle Sarni Stok - centrum miasta, wprowadzenie synchronizacji rozkładów jazdy linii nr 22 i 25 na wspólnym odcinku trasy;
  • wprowadzenie taktu kursowania linii nr 22, która w połączeniu z kursami linii nr 4 oraz 15 zapewni częstsze połączenia na odcinku Osiedle Złote Łany - centrum miasta, wprowadzenie synchronizacji rozkładów jazdy linii nr 4, 15 i 22 na wspólnym odcinku trasy;
  • wprowadzenie taktu kursowania linii nr 33 oraz synchronizacji godzin odjazdów z linią nr 3 (na przystankach Komorowicka Bielsbud oraz Komorowicka Piekarnia) oraz z linią nr VII (na przystankach Warszawska Dworzec oraz Komorowicka Piekarnia).


Zmiany w komunikacji publicznej od 1 kwietnia · fot. Wydział Komunikacji UM w Bielsku-Białej

mp / bielsko.info, źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj