bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2021
  • 25 marca 2021
  • wyświetleń: 15539

Niepewna przyszłość kultowej budki z lodami. Co dalej z Eskimo?

Chyba nie ma bielszczanina, który by nie próbował lodów włoskich lub rurek z bitą śmietaną, serwowanych z charakterystycznej, żółto-czerwonej budki na placu Wojska Polskiego. Czy ponad półwieczna tradycja przetrwa planowaną przebudowę placu?

lody eskimo
Niepewna przyszłość kultowej budki z lodami. Co dalej z Eskimo? · fot. bielsko.info


Budka z lodami włoskimi wtopiła się w krajobraz placu Wojska Polskiego. Obecna właścicielka Lodów Eskimo prowadzi budkę od 35 lat, ale lody w tym miejscu są serwowane od pół wieku!

W związku z planowaną przebudową placu Wojska Polskiego pojawiają się pytania. Co dalej z kultową budką? Czy władze miasta pozwolą właścicielce prowadzić swój biznes w tym samym miejscu?

- Zdajemy sobie sprawę, że miejsce to jest ze względu na wieloletnią tradycję ważne dla bielszczan. Dlatego analizujemy sprawę. Na pewno też, przed podjęciem ostatecznych decyzji, będziemy rozmawiać z właścicielką - poinformował Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej.

Danuta Danielczyk, właścicielka Lodów Eskimo, wierzy, że uda się przedłużyć półwieczną tradycję budki z lodami. - Jestem świadoma, że być może będę musiała dostosować kiosk do architektury przebudowanego placu Wojska Polskiego. Być może trzeba będzie postawić nową budkę. Jestem gotowa na rozmowy - zaznacza Danuta Danielczyk.

Właścicielka Lodów Eskimo nie wyobraża sobie, aby mogła prowadzić działalność w innym miejscu, ani w innym charakterze, niż sprzedaż bezpośrednia z budki. - Miasto chętnie nawiązuje do swojej bogatej historii, Lody Eskimo to część tej historii. Nie można dać jej umrzeć - dodaje Danuta Danielczyk.

Już niebawem na portalu bielsko.info opublikujemy reportaż wideo z cyklu "Kultowe Bielsko", w którym przedstawimy historię Lodów Eskimo.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.