bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 19 marca 2021
  • 15 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4075

Kajtuś walczy o życie! Trwa zbiórka, potrzeba blisko 6 milionów złotych!

Ile może „kosztować” ludzkie życie? W przypadku dzielnego, dwuletniego Kajtusia z Jaworza wyliczono - niemal 6 milionów złotych. Chłopiec walczy z okrutną chorobą. W tej walce może pomóc każdy z nas!

Kajtuś z Jaworza
Kajtuś walczy o życie! Trwa zbiórka, potrzeba blisko 6 milionów złotych! · fot. siepomaga.pl


- Śmiertelne zagrożenie rośnie. Umieramy ze strachu o życie Kajtusia. Jest jeszcze taki malutki, taki bezbronny… a przed nim być może tylko kilka lat. Musimy go ratować, zanim choroba zada ostateczny cios! - takimi, dramatycznymi słowami o pomoc proszą rodzice małego Kajetana z Jaworza. Dzielny chłopiec walczy z przerażającą chorobą - zespołem Canavan, czyli zwyrodnieniem gąbczastym układu nerwowego.

- Świadomość tego, że nasz synek będzie umierał w męczarniach jest dla nas porażająca. Odkąd usłyszeliśmy diagnozę, każdy dzień to ogromny lęk, niekończący się strach - nie kryją emocji rodzice chłopca.

Jak opisują, „Kajtuś ma już 2 latka, a wciąż większość czynności jest poza jego zasięgiem - nie trzyma samodzielnie główki, nie jest w stanie się obracać, nie chwyta przedmiotów. Raczkowanie pozostaje wyłącznie w sferze marzeń. Cały rozwój stoi pod znakiem zapytania, a nas skazano na obserwowanie postępującej choroby… Takie rzeczy nie powinny mieć miejsca! Nasze serca pękają, kiedy widzimy cierpienie Kajtka, kiedy powtarzamy mu po raz kolejny ‘Nie możesz…’

Ale dla dzielnego chłopczyka jest nadzieja… - Gdy usłyszeliśmy o szansie na innowacyjną terapię, postanowiliśmy, że zrobimy wszystko, by ratować nasze dziecko. Leczenie zostanie przeprowadzone pod jednym warunkiem - jeśli zapłacimy ogromną kwotę, która może wynieść ponad 5 milionów złotych! Ta kwota to życie dla naszego dziecka, to przyszłość i szansa na zatrzymanie rozwoju straszliwej choroby! Błagamy, o pomoc! O ratunek! - proszą.

A to nie wszystkie koszty. Suma zbiórki zostanie bowiem powiększona o koszty opieki szpitalnej, czyli prawie i milion złotych.

Ta kwota brzmi dla nas zupełnie nierealnie, ale wierzymy, że z Waszą pomocą możemy o nią zawalczyć! - nie poddają się rodzice Kajtka.

raz / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.