bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 17 marca 2021
  • wyświetleń: 1698

"Beskidzkie Wędrówki" - przewodnik po pograniczu polsko-czeskim

Biuro Promocji Powiatu Bielskiego przygotowało darmowy przewodnik "Beskidzkie Wędrówki". Można w nim znaleźć interesujące propozycje jednodniowych i kilkudniowych (trasy 5-dniowe, 3-dniowe, 2-dniowe) wycieczek na pograniczu polsko-czeskim.

Szczyrk,Beskidy,Góry,Wędrówka,Niedziela,Magura,Klimczok,fotodnia,instagram
"Beskidzkie Wędrówki" - przewodnik po pograniczu polsko-czeskim · fot. mp / bielsko.info


Publikację wydało Biuro ds. Promocji Powiatu Kultury, Sportu i Turystyki w dwóch wersjach językowych: polskiej i czeskiej. To część większego projektu, pod tym samym tytułem, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska - Polska 2014-2020 (w 85%) oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Beskidy. Partnerem projektu jest miasto Frydlant nad Ostrawicą w Republice Czeskiej.

"Beskidzkie Wędrówki" - przewodnik po pograniczu polsko-czeskim
"Beskidzkie Wędrówki" - przewodnik po pograniczu polsko-czeskim · fot. Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej


Głównym pasmem opisywanym w przewodniku jest Beskid Śląski, są również informacje o Beskidzie Śląsko - Morawskim, paśmie Romanki Beskidu Żywieckiego i Beskidzie Małym.

- Obserwujemy, że szlaki w Beskidach od początku pandemii są oblegane przez turystów, w tym także naszych mieszkańców. Jest to pierwsze nasze wydawnictwo, wychodzące poza powiat bielski - mówi Magdalena Więzik, z-ca kierownika Biura ds. Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki.

Publikacja zawiera opisy tras, atrakcji turystycznych, zdjęcia, dane dotyczące kolorów szlaków, czasu i długości tras oraz wysokości szczytów. Wydawnictwo będzie dostępne w biurach podróży, ośrodkach promocji oraz informacji turystycznych na pograniczu polsko-czeskim oraz w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej.

To piąty taki mikroprojekt realizowany przez Biuro Promocji Powiatu w ostatnich 4 latach.

mp / bielsko.info, źródło: Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.