bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 4 września 2012
  • wyświetleń: 6478

Wyróżnienie dla bielskiego CKUiP

Na Zamku Królewskim w Warszawie rozstrzygnięto XVI Edycję Konkursu "Modernizacja Roku 2011”. Urząd Miejski w Bielsku-Białej otrzymał wyróżnienie za „Modernizację Bazy Dydaktycznej dla Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego przy ul. Piastowskiej”. Jednocześnie bielski magistrat otrzymał nagrodę Pełnomocnika Rządu do Osób Niepełnosprawnych za przystosowanie wyróżnionego obiektu do potrzeb i możliwości osób niepełnosprawnych.

BCKUiP
Wyróżnienie dla BCKUiP · fot. UM Bielsko-Biała


BCKUiP
Wyróżnienie dla BCKUiP · fot. UM Bielsko-Biała


Kompleksowa modernizacja obejmowała remont trzech budynków: dawnej farbiarni, szwalni oraz warsztatów. Odnowiono wszystkie elewacje, wymieniono stolarkę okienną zachowując tradycyjne gabaryty i podziały oraz zakonserwowano i wyeksponowano wewnętrzną, drewnianą, płycinową stolarkę drzwiową . Elementy dekoracyjne ścian zostały precyzyjnie odtworzone.

Największy z budynków, dawne warsztaty, podzielone zostały na część biurową i dydaktyczną z 11 salami lekcyjnymi oraz biblioteką. Na parterze zaprojektowano klimatyzowaną aulę wraz z salką konferencyjną, obok znalazła się kuchnia z jadalnią. Ostatnią kondygnację zajmują pokoje gościnne dla uczniów. W piwnicy natomiast umieszczono pomieszczenia magazynowe i techniczne.

Pozostałe dwa budynki połączono łącznikiem, z którego można dostać się na wewnętrzny dziedziniec. W dawnej farbiarni przewidziano pomieszczenia przeznaczone dla warsztatów odzieżowych, nowy zespół sanitarny oraz szatnię, na piętrze zlokalizowano sale zajęciowe oraz pokój nauczycielski wraz z zapleczem.

Bielskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Praktycznego w Bielsku-Białej · fot. UM Bielsko-Biała


W budynku dawnej szwalni wykonano salę do prezentacji prac dyplomowych, obok której znajdują się pomieszczenia pomocnicze z gabinetem i salą dydaktyczną.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.