bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 marca 2021
  • wyświetleń: 7258

Komunikacja Beskidzka przejmuje kursy MZK do gminy Jasienica

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj

Zmiany czekają pasażerów podróżujących z Bielska-Białej do Międzyrzecza oraz Mazańcowic. Dotychczasowe linie komunikacji publicznej obsługiwane przez MZK Bielsko-Biała do tych miejscowości przejmuje Komunikacja Beskidzka. Zmiany wejdą w życie od 1 kwietnia.

solaris, komunikacja beskidzka, autobus, pks,
Komunikacja Beskidzka przejmuje kursy MZK do gminy Jasienica · fot. Nowy Mig


Jak informuje Wydział Komunikacji bielskiego Urzędu Miejskiego, zmiany wynikają z wygaśnięcia Porozumienia Komunalnego z gminą Jasienica, na wniosek tejże gminy. W związku z tym skróceniu ulegają kursy linii 25 - będzie ona kursować do przystanku "Mazańcowice Spółdzielnia". Ponadto kursy linii nr 51 zostaną włączone do rozkładu jazdy linii nr 33, a linia nr 52 zostanie całkowicie zlikwidowana.

Kursy do Międzyrzecza oraz Mazańcowic przejmie Komunikacja Beskidzka. Regionalny przewoźnik stworzył trzy nowe linie - nr 127, 128 oraz 129, które zostały przygotowane na bazie dotychczasowych rozkładów jazdy linii 25, 51 oraz 52. Nowe linie rozpoczną swoje kursy na dworcu autobusowym w Bielsku-Białej. Pierwsza z linii, do Międzyrzecza Dolnego, będzie kursować przez Międzyrzecze Górne, druga - do przystanku "Mazańcowice Ośrodek Zdrowia" - przez Komorowice oraz Mazańcowice Osiedle, a trzecia - również do mazańcowickiego ośrodka zdrowia - przez Stare Bielsko i przystanek Mazańcowice Spółdzielnia.

Szczegóły oraz rozkłady jazdy nowych linii Komunikacji Beskidzkiej do Międzyrzecza oraz Mazańcowic dostępne są tutaj. Zmiany wejdą w życie w czwartek, 1 kwietnia. Na powyższych liniach będą obowiązywać bilety Komunikacji Beskidzkiej.

mp / bielsko.info
źródło: Wydział Komunikacji Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, Komunikacja Beskidzka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PKS Bielsko-Biała / Komunikacja Beskidzka" podaj